Antalya İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail Başıbüyük'ün yerine Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan atandı.
Şırnak Sağlık İl Müdürlüğü görevindeyken, 9 Ekim 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığınca Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Opr. Dr. İsmail Başıbüyük’ün yerine, geçtiğimiz yıl Temmuz ayından itibaren Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Doç. Dr. Oğuz Karahan getirildi.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde öğretim üyeliği ve başkanlık görevleri yapan Doç. Dr. Oğuz Karahan’ın, İl Sağlık Müdürlüğü’nde yeni görevine başladı.
1980 yılında Diyarbakır’da doğan Doç. Dr. Oğuz Karahan, Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. Henüz 42 yaşında olan genç başhekim, uzmanlık eğitimini 2012 yılında ABD'de yaptı. Doktorasını Dicle Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde yapan ve Tıbbi Biyoloji alanında da uzman olan Karahan'ın çok sayıda bilimsel yayın ve makalesi de bulunuyor.
Antalya’daki sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Antalya Korkuteli ilçesi Yeni Mahalle’de inşa edilecek olan Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.
Antalya il Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren EKİNGEN, Elmalı Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
T:C .Sağlık Bakanlığı Antalya Sağlık İl Müdürlüğü İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz KARAHAN Kimdir ,Oğuz KARAHAN nerelidir,
Sağlık Bakanlığı tarafından atanmasının ardından Antalya İl Sağlık Müdürü olan Doç. Dr. Oğuz Karahan yeni görevine başladı. İşte Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan'ın ilk açıklaması...
Kepez Belediyesi’nin Sağlık Merkezi çatısı altında tamamlayıcı Tıp Polikliniği’nde PRP Uygulaması, Ozon Tedavisi, Hacamat, Mezoterapi ve Akupunktur gibi yöntemlerle tamamlayıcı tedavi hizmeti verecek olan Tamamlayıcı Tıp Polikliniği açıldı.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"