KONYAALTI’NDA PARKLAR AYDINLANMAYA BAŞLADI
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, adaylık sürecinde “Kadınların ve çocukların güvenliği için karanlık park kalmayacak” sözünü yerine getiriyor. Aydınlatma sorununun yaşandığı parklar belediye ekipleri tarafından tespit edilerek elektrik direklerinin yenilenmesi çalışmalarına başlandı.
Konyaaltı ilçesinde karanlık park kalmayacak. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, adaylık sürecinde verdiği “Kadınların ve çocukların güvenliği için karanlık park kalmayacak” sözünü yerine getiriyor.
Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan parklardaki eskiyen elektrik direklerini yenileniyor, yetersiz ışıklandırmanın olduğu parkların daha aydınlık olması için çalışıyor. Çalışmalara ilk olarak Uncalı Mahallesi’nde bulunan Kavaklar Parkı’ndan başlayan ekipler, parktaki eskiyen tüm elektrik direklerini değiştirerek, direklere led aydınlatma yerleştirdiler.
Türkiye’de özellikle kadınlar ile çocukların karanlık sokak ve parklar nedeniyle güvenlik sorunu yaşadığına dikkati çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Parklarımızın ve sokaklarımızın aydınlatılması Türkiye’de önemli bir sorun. Bu sorunu göz önünde bulundurarak adaylık sürecimde de ‘Hiçbir park karanlık kalmayacak’ demiştim. İlçe sakinlerimize bunun sözünü vermiştim. Şimdi de bu doğrultuda ekiplerimizle harekete geçtik ve daha güvenli bir Konyaaltı için imkanlarımız doğrultusunda parklarımızı aydınlatma çalışmalarına başladık” dedi.
Antalya Kepez Belediyesinin, ünlü Kazak ozanı ve atışma geleneğinin ustası Jambıl Jabayev’in ismini verdiği parka, Türk halklarının kadim geleneksel müzik aleti olan çift telli dombranın anıtı dikiliyor.
Burdur Belediyesi, Ekrem Kabay Parkı'nda yenileme ve temizlik çalışmalarıyla, duvarlardaki yazıları silerek parkı güzelleştirdi.
Tanıtım turunun en dikkat çekici duraklarından biri olan Sandıklı'nın doğa harikası olan Akdağ Tabiat Parkı, Fransa, Çin, ABD, Azerbaycan ve Hong Kong gibi ülkelerden gelen gazetecilere ev sahipliği yaptı.
Kepez Belediyesi, yeni park yatırımlarıyla çocuklara hem yeşil bir şehirde büyüme hem de oyun aktivitelerini güvenli alanlarda yapma imkânı sunuyor.
Burdur'un Alyazmalım Piknik Alanı'ndaki oyun parkı kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Detaylar haberimizde...
Antalya Valisi Hulusi Şahin’in konuk olduğu buluşmaya ev sahibi Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, yönetim kurulu, meclis üyeleri, meslek komiteleri ve disiplin kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.