Kepez Belediyesi, Ünsal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çok amaçlı butik spor salonunun çevresinde ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmasıyla 1500 metrekare (m2) büyüklüğünde yeşil alan oluşturdu.
Kepez Belediyesi, Başkan Mesut Kocagöz’ün ‘yeşil alan vizyonu’ kapsamında ilçenin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürürken, yeni yeşil alanlar da üretiyor.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara uygun şehirleşme süreci tamamlanan Ünsal Mahallesi’nde yeni yeşil alan düzenlemesi yaptı. Yeşil alan çalışması, Gençlik ve Spor Bakanlığının, belediyenin desteğiyle çocuklara kazandırdığı çok amaçlı spor salonunun yanında gerçekleştirildi.
ÜNSAL’A 1500 M2 YEŞİL ALAN
Yeşillendirme çalışmasıyla Ünsal Mahallesi’ne 1500 m2’lik yeşil alan kazandırıldı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşillendirme çalışması kapsamında ilk olarak çevresine bordür taşı ördüğü alanın toprak tesviyesini yaptı. Daha sora yeşil alanın sulama ve aydınlatma tesisatı tamamlandı.
YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI ARTARAK SÜRECEK
Ardından yeşil alan düzenlemesi yapılan 1500 m2 büyüklüğündeki alana yirmiye yakın Benjamin ağacı fidanı dikildi ve çim tohumu ekildi. Önümüzdeki günlerde çimlerin büyümesiyle spor salonunun yanında yemyeşil bir bahçe ortaya çıkacak. Ağaçların büyümesiyle de bu bahçe, Ünsal Mahallesi sakinlerinin nefes alacağı bir nokta olacak.
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, planladıkları yeşil alan projeleri çerçevesinde ilçenin dört yanında peyzaj ve park çalışmalarının artarak devam edeceğini açıkladı.
Kepez Belediyesinin Destek Eğitim Kurs Merkezi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda Türkiye birincisi çıkardı. Kepez Belediyesinin Varsak Destek Eğitim Merkezi Öğrencisi Naz Bozkurt, sıfır yanlış yaparak 500 tam puan aldı ve Türkiye birincisi oldu.
Kurban Bayramı öncesinde Kepez Belediyesi, çalışanlarının yüzünü güldürdü.
Antalya Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, Başkan Mesut Kocagöz’ün sevgi mesajı kapsamında ilçeyi çiçeklerle süslüyor.
Kepez Belediyesi Spor Kulübü çatısındaki Antalya’nın ilk kız ve erkek ragbi takımları, milli takımlara oyuncu göndermeye başladı.
Kepez Belediyesi bünyesinde hizmet veren Antalya Bilim Merkezi, Gökyüzü Gözlem Etkinliği düzenledi.
Kepez Belediyesi, yeni park yatırımlarıyla çocuklara hem yeşil bir şehirde büyüme hem de oyun aktivitelerini güvenli alanlarda yapma imkânı sunuyor.