Isparta / Eğirdir (Eğridir)

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendi

Eğirdir Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlı Bakım Programı Tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Programı Dündar Bey Medresesinde Düzenlendi.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendi

Eğirdir Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlı
Bakım Programı Tarafından
18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Programı
Dündar Bey Medresesinde Düzenlendi.
Isparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendi.
Programa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Savran, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Müdürü Doç. Dr. İlyas Devran Çelik, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcılar Öğr.Gör. Faruk Yaşar Gürdal ve Öğr. Zehra Küçükcoşkun, Eğirdirli Yaşlılar ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Açılış konuşmaları ile başlayan programda Uzm. Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal TÜİK istatistiklerine dikkat çekerken yaşlanmanın yeni yüzyılda bize bahşedilen en büyük mirasın uzun ömür olduğunu vurguladı. Eğirdir’de yaşlıların bir hafta değil her gün yaşlı bakım programı olarak hatırladıklarını ve yapmış oldukları projeleri anlattı.
Okul Müdürü Doç. Dr. İlyas Devran Çelik ise Eğirdir’in simgesi tarihe tanıklık etmiş bu medresede Yaşlılara Saygı Haftası programının düzenlenmesinden duymuş olduğu gururu belirtirken Eğirdir’e okul olarak kazandıracakları Gündüz Bakım Merkezinin Müjdesini verdi.
Programda konuşan Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ise üniversitenin yaşlılık hizmetleri ile ilgili çalışmalarından duymuş olduğu mutluluğu belirtirken, bu anlamlı haftanın Eğirdir’in ulu tarihine tanıklık eden Dündar Bey Medresesi’nde bilge çınarlarımız yaşlılarımız ile olmaktan kıvanç duyduğunu belirten bir konuşma yaptı.
Program Yaşlı Bakım Programı Öğrencilerinin hazırlamış oldukları müzik ve şiir dinletisi sonrası son buldu.
 
Isparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendiIsparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendiIsparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendiIsparta’nın Eğirdir İlçesinde yaşlılara saygı haftası programı düzenlendi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı
Yerel

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde Aliefendi Mahallesi sakinleri ile önce Alanya’nın tarihi noktalarını gezdi daha sonra ise öğle yemeğinde ağırladılar.

Isparta’ Eğirdir'de  Bağımlılıklarla mücadelede farkında olmak için, uyanık ol EĞİRDİR yürüyüşü
Yerel

Isparta’ Eğirdir'de Bağımlılıklarla mücadelede farkında olmak için, uyanık ol EĞİRDİR yürüyüşü

Eğirdir Babasultan Kavşağında başlayan yürüyüşe Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda protokol üyesi ile vatandaşlar katıldı.

 Isparta Eğirdir’de gerçekleşen kurumlar arası voleybol turnuvası çekişmeli mücadeleler ile sona erdi.
Yaşam

Isparta Eğirdir’de gerçekleşen kurumlar arası voleybol turnuvası çekişmeli mücadeleler ile sona erdi.

Eğirdir’den 12 kurum takımımızın katıldığı ve 8 gün süren mücadeleler sonunda kupa töreni gerçekleşti. Kupa törenine Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve çok sayıda spor sever katıldı.

Eğirdir’de 30 Ağustos Geleneksel Sünnet Şöleni İle Milli Ruh Canlandı.
Yerel

Eğirdir’de 30 Ağustos Geleneksel Sünnet Şöleni İle Milli Ruh Canlandı.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde geleneksel hale getirilen 30 Ağustos Toplu Sünnet Şöleninin bu yıl üçüncüsü gerçekleşti

Taekwondo  Zafer Şampiyonası İller arası Müsabakaları Eğirdir'de Yapıldı
Spor

Taekwondo Zafer Şampiyonası İller arası Müsabakaları Eğirdir'de Yapıldı

Isparta Eğirdir'de Yapılan Zafer Şampiyonasına katılan 28 Kulüp ve 263 sporcu 2 gün süren şampiyonada dereceye girebilmek için ter döktüler.

Eğirdir  Havutlu Köyü Yörük Türkmen Şöleni
Yaşam

Eğirdir Havutlu Köyü Yörük Türkmen Şöleni

HAVUTLU’DA 3 YIL SONRA HASRET SONA ERDİ. Isparta’nın Eğirdir İlçesine bağlı Havutlu Köyünde 3 yıl aradan sonra ‘Yörük Türkmen Şöleni düzenlendi.