Burdur'un Bucak ilçesi'ne bağlı Kocaaliler Beldesinde merakla beklenen AK Parti Belediye Başkan adayı belli oldu. İlyas Delen, 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan adayı oldu.
Uzun zamandır herkes tarafından merak edilen soru bugün yapılan açıklamayla cevaplanmış oldu. İlyas Delen, yeni dönemde AK Parti'nin adayı olarak duyuruldu.
İlyas Delen, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde doğdu. İlk, orta eğitimini Kocaaliler'de tamamlayan İlyas Delen, lise eğitimini Bucak Şehit Ayfer Gök Lisesinde tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık önlisans programından mezun olan İlyas Delen, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı.
Siyasi hayatına 2018 yılında AK Parti Bucak yönetim kurulu üyeliği ile başlayan İlyas Delen, 2018-2023 yılları arasında AK Parti Bucak İlçe Başkanlığında değişik kademelerinde görev aldı. İlyas Delen, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçiminde AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı oldu.
2012 yılından bu yana Sigortacılık mesleğine devam eden Delen, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde devam eden sondaj çalışmaları sonuç verdi ve bölgede su kaynağı bulundu. #Kocaaliler #SuSorunu #Sondaj #BaşkanİlyasDelen #GökalanMahallesi #SuKaynağı #BelediyeMeclisÜyeleri #AbdullahAltınsoy
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesine Ziraat Bankası ATM'si kazandırıldı. Vatandaşlar artık bankacılık işlemlerini ilçeye gitmeden kolaylıkla yapabilecek.
Kocaaliler Beldesi Belediye Başkanı İlyas Delen ve eşi, oğullarının dünyaya gelişinin mutluluğunu yaşıyor.
Burdur'un Bucak İlçesine bağlı Kocaaliler Belediye Başkanı İlyas Delen AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nda Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısına Katılım sağladı.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde seçimi kazanarak Melli'nin en genç belediye başkanı seçilen İlyas Delen, mazbatasını aldı.