Antalya

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Şaklar projelerini açıkladı

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Hakan Şaklar, Kimdir? başkanlık yarışını kazanması halinde gerçekleştirecek olduğu projeleri açıkladı. 

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Hakan Şaklar projelerini açıkladı

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Hakan Şaklar, Kimdir? başkanlık yarışını kazanması halinde gerçekleştirecek olduğu projeleri açıkladı. DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Şaklar'ın projeleri haberin devamında...
Üretip kazanacağız çiftçilerimize kendimizin yetiştirdiği fideleri ücretsiz dağıtacağız.

2. Deprem, ulaşım master planlarını yapıp ivedilikle faaliyete geçireceğiz.

3. Öğrenci kardeşlerimize toplu taşıma hizmetini ücretsiz vereceğiz

4. Emniyet müdürlüğü ve Milli eğitim müdürlüğü ile protokol yaparak Antalya'mızın doğu bölgesinde fonksiyonel, kullanışlı polis evi ile öğretmen evlerini faaliyete geçireceğiz.

5. Belediye'mizin iştiraklerini güçlendireceğiz. Asansörlü otoparklarımızı hizmete sunacağız.

6. Antalya'mızın konyaaltı ilçesinde yeraltı su seviyesi yüksek olduğu için her yağmurda gölete dönüşen yollarımızı yağmur suyu drenaj projemiz ile sorunu çözeceğiz.

7. ANSAN Antalya Sanatçılar derneği ile görüşerek her ay değişimli olarak belediye'mizin fuaye salonunda ücretsiz sergi sunumlarını sağlayacağız

8. Antalyaspor armasını yükselteceğiz Bütün ilçelerimiz de ve Antalya merkezin muhtelif bölgelerinde 30 m2 dükkanlar yaparak ANTALYASPOR STORE mağazalarının açılması için ANTALYASPOR’ a devrini yapacağız

9. Statik ömrünü tamamlayan bölgelerde karot numuneleri alıp taşıyıcı elemanların röntgenlerini çekip gerekli incelemeleri yaparak kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz ve daha dinamik bir ANTALYA yaratacağız.

10. Antalya'mıza hizmet getirme adına kimseyle kavga etmeyeceğiz. Yüz kızartıcı suçlar haricinde hiç bir çalışma arkadaşımızı işten çıkarmayacağız.

11. Avrupa'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı minimum 26m2 dir .Biz bunu 50 m2'ye çıkaracağız.

12. Nano - gümüş sistemi ile toplu taşıma araçlarımızın temizliğini yapacağız.

13. Devlet Su işleri Bölge müdürlüğü ile protokol yaparak yüzer güneş enerjisi santralleri kuracağız. Antalya'mıza elektrik enerji üretimini sağlayacağız.

14. Sağlıklı yaşam parkı yapacağız.

15. Atıksu Arıtma Tesislerimizi modernize ederek, arıtma sonucunda elde edilen atık çamurdan çevreci yöntemlerle elektrik enerjisi elde edeceğiz. Kalan organik maddeleri, maden ocakları gibi bozulmuş ve verimsiz zeminlerin toprak yenilenmesini sağlamak için kullanacağız.

16. İlçelerimizde ki hizmet binalarımızı kiralama yöntemi ile değil kendi özkaynaklarımız ile yapacağız.

17. Belediyemizde çalışan arkadaşlarımızın çocukları için kreşler açacağız, çalışanlarımız için sosyal tesisler kuracağız.

18. Kadın sığınma evleri ve rehabilitasyon merkezleri açacağız.

19. Ekolojik açık hava kütüphaneleri yapacağız.

20. Katılımcı çocuk orkestrası kuracağız.

21. Balbey mahallesi, Haşim İşcan mahallesi ve kaleiçi projelerini hayata geçireceğiz.....Halkımıza Referandum kararı alıp hizmetimizi paylaşacağız.Ayrıca sur önü projesini geliştirip daha modern ve Antalya kimliğine sahip bir şehir yaratacağız.

22. Antalya'mızın gerdanlığı olan falezleri ışıklandıracağız.

23. Görme engelli vatandaşlarımız için merkezde ve diğer ilçelerimizde kütüphaneler açacağız.

24. Kentimizde ki kaçak yapılaşmayı engellemek ve anında müdahale etmek için drone'lar aracılığı ile izlemeler yapacağız.

25. Kapalı pazarlarda güneş énerji santrali ile yenilenebilir enerji üretimini sağlayacağız.

26. Engelli araçları için şarj istasyonları kuracağız.

27. Şehir merkezinde ve turistik ilçelerimizde 5000'er kişilik amfi tiyatrolar kurarak turistlerimizi Otel dışına çıkartıp esnaflarımıza katma değer kazandıracağız.

28. Merkezde ve ilçelerimizde sinema salonları yapıp halkımızın ücretsiz olarak filim izlemesini sağlayacağız.

29. İlk 5'yıllık görev süremiz de dar gelirli vatandaşlarımız için 20 000 kişilik konutlar yapıp vatandaşlarımıza maliyetine kira öder gibi teslim edeceğiz.Vatandaşlarımız dairelerini teslim alıp konutlarına oturduktan sonra ayda 5000 tl ödeyerek daire sahibi olacaktır.

30. Milli eğitim müdürlüğü ile protokol yaparak ihtiyaca göre ilçelerimiz de 200 er kişilik okullar yaparak atanamayan öğretmenlerimize istihdam sağlayacağız.

31. İlçelerimizde öğrenimini gören üniversiteli kardeşlerimize 2 kişilik odalar'da öğrenimini görebilmeleri için yurtlar yapacağız  İçerisinde kütüphane,Bilişim odası yapacağız.Her odanın içerisinde wc ve duş alabilmeleri için imkanlar sunacağız.

32. Antalya'mıza çok amaçlı kültür merkezi yapacağız.El işi yapıp emek veren emekçi vatandaşlarımıza atölye,yi içinde barındıran, fuaye salonunu içinde barındıran,tiyatro emekçilerine salon imkanı veren,gençlerimiz için kütüphane ve bilişim salonları olan.

33. Hayvancılık projelerimiz ile hayvansal üretime destek verecek, sürü ve ev tipi hayvancılık için; yem, veterinerlik ve damızlık desteği sağlayacağız.

34. Torosların kadim ırkı Honamlı Keçisi üretim ve besi sürdürülebilirliği için Araştırma ve Destek Çiftliği kuracağız.

35. Avukatlarımız ile görüşerek Konyaaltı sahil projesini revize edeceğiz. Kültür kafeler oluşturacağız, yapay göletler oluşturacağız, toplu taşımayı sahil bandında nostaljik trenle çözeceğiz, el işi kafeleri oluşturup tarihi, sanatı, turizmi birlikte düşüneceğiz.” Dedi.

DSP ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İNŞAAT MÜHENDİSİ HAKAN ŞAKLAR KİMDİR?

 1968 Antalya doğumlu olan Hakan Şaklar ilk, orta, lise öğrenimimi Antalya'da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık fakültesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Babası Endüstri Meslek Lisesi Metal işleri bölümünden emekli öğretmen olan Hakan Şaklar’ın Annesi ise ev hanımıdır. 2 çocuk babası olan Hakan Şaklar’ın Kızı doktor oğlu ise üniversite öğrencisidir.

İngilizce bilen ve 32 yıllık meslek hayatının 28 yılı belediyeler de geçen Hakan Şaklar, Muratpaşa belediyesin'de park ve Bahçeler müdür ve Emanet Komisyonu başkanlığı, imar müdür yardımcılığı, imar müdürü ve görevleri yaptıktan sonra 2004-2009 yılları arasında Belediye meclis üyeliği görevinde bulundu. Bu esnada Encümen üyeliği, imar Komisyonu üyeliği, kıymet takdir Komisyonu başkanlığı, Hurda Komisyonu  başkanlığı görevlerin de bulundu. 2009 yılından sonra ASAT genel müdürlüğünde etüt ve planlama şube müdürü ve Harita Emlak ve Kamulaştırma şube müdürü ve yatırım ve İnşaat şube müdürü, Etüt ve planlama daire başkanı görevlerinde bulundu

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya’nın altın çağı’nda; Tütüncü’den çiftçiye destek üstüne destek
Yerel

Antalya’nın altın çağı’nda; Tütüncü’den çiftçiye destek üstüne destek

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün, çiftçileri desteklemeye yönelik projeleri tarımın altın çağını başlatacak. Tütüncü’nün, 32 başlık altında topladığı tarım projeleri; ucuz mazot, tohum, bireysel sulama, gübre gibi çiftçiyi sevindirecek birçok tarımsal desteği kapsıyor.

Başkan  Tütüncü  Horrum mağdurlarını ziyaret etti
Yerel

Başkan Tütüncü Horrum mağdurlarını ziyaret etti

Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, kuvvetli yağış ve hortumdan zarar gören Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerindeki çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Tütüncü, Alanya’yı karış karış dolaştı
Yaşam

Tütüncü, Alanya’yı karış karış dolaştı

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Alanya’yı karış karış dolaştı.

Antalya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seda Kul Kimdir
Yerel

Antalya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seda Kul Kimdir

30 mart 2024 pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Bağımsız Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Seda Kul Kimdir.

TÜTÜNCÜ, ANTALYA’NIN ‘ALTIN ÇAĞI’ PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
Yerel

TÜTÜNCÜ, ANTALYA’NIN ‘ALTIN ÇAĞI’ PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya’yı altın çağına taşıyacak 200’ün üzerindeki projeyi 29 Şubat’ta kamuoyuna açıklayacak.

Tütüncü, Antalya’nın ‘Altın Çağı’ projelerini açıklayacak
Yerel

Tütüncü, Antalya’nın ‘Altın Çağı’ projelerini açıklayacak

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya’yı altın çağına taşıyacak 200’ün üzerindeki projeyi 29 Şubat’ta kamuoyuna açıklayacak.