Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan dev kuzu göbeği mantarı, yoğun ilgi görüyor.
Fiyatı neredeyse altınla karışan ve bulunması oldukça meşakkatli olan mantargiller ailesinin besin değeri ve lezzeti ile en önemli üyelerinden ‘kuzu göbeği mantarı’ herkesin ilgi odağı oldu.
Pazarlarda ve marketlerde 600 TL ile 300 TL arasında değişen fiyatlara alıcı bulan ve doğada bulunması ve toplanması oldukça zahmet isteyen kuzu göbeği mantarının neredeyse en büyüğünü Yeşilovalı genç esnaf Halil Çetinkaya buldu.
Emsallerine göre bariz büyüklüğe sahip kuzugöbeği mantarı tam tamına 240 gram geliyor. Burdur’da da yüzlerce kişinin ilgi gösterdiği kuzu göbeği mantarı bulmak ve toplamak artık Burdurlu’nun da hafta sonralı vazgeçilmez bir etkinliği haline gelmişti.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan Veli GÖK; ‘Üreticimize, çiftçimize tarımsal faaliyette fayda sağlamak istiyoruz.’ dedi.
Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'a müjde! Dereboğazı ve Tek çeşmeleri yeniden açıldı. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, geçici olarak kapatılan çeşmelerden alınan son numunelerin temiz çıkması sonucu çeşmelerin yeniden kullanıma uygun olduğu tespit edildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Erdal Aydın görevden alındı.