Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhur İttifakı'nın Burdur Belediye Başkan adayı Mehmet Şimşek oldu. Adaylığın duyurulmasının ardından AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, önemli bir açıklama yaparak Cumhur İttifakı'nın Burdur Belediye Başkan adayının Mehmet Şimşek olduğunu belirtti.
AK Parti İl Başkanı'ndan Teşekkür Açıklaması:
AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederek, "Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Şimşek olmuştur. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederiz. Burdurumuza hayırlı ve uğurlu olsun. 'Burdur için Gerçek Belediyecilik'" ifadelerini kullandı.
Mehmet Şimşek, 1967 yılında Burdur’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olan Mehmet Şimşek, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Tezsiz Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
Mehmet Şimşek, 1987 – 2003 yılları arasında öğretmenlik, 2003 - 2023 yılları arasında, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Mehmet Şimşek, halen Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır.
Burdur Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, "Burdur Tramvay" projesinin tanıtım filmini sosyal medya hesabından paylaştı.
Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, dezavantajlı gruplara yönelik "Sosyal Girişimcilik Modeli"ni ve BİSMEK'i (Burdur Belediyesi İstihdam ve Merkezi Eğitim Kampüsü) duyurdu.
Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, MAKÜ öğrencilerinin ulaşım sorununu çözeceklerini ve üniversite içi ulaşımı ücretsiz hale getireceklerini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Mehmet Şimşek, Burdur'da coşkulu bir karşılama ile partilileriyle buluştu. Şimşek, partililere hitaben yaptığı konuşmada, Burdur için hayalleri olduğunu ve birlikte çalışarak şehri daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını ifade etti.
AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı açıklandı. AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı Mehmet Şimşek olarak duyuruldu. Mehmet Şimşek kimdir?
AK Parti Burdur Belediye Başkanı adayı kim oldu? AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı kimdir? AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek kimdir? İşte Mehmet Şimşek'in biyografisi