Antalya

Çavuşoğlu'ndan zafer konuşması

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. Antalya ile gurur duyuyoruz diyerek zafer konuşması yaptı. İşte detaylar...

Çavuşoğlu'ndan zafer konuşması

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Yalanla dolanla, nefretle, linç kültürüyle, depremzedelere küfür ederek, oy vermeyenlere hakaret ederek seçim kazanılmaz. Bu millet sana güvenmiyorsa dön aynaya bak. Kaç seçimdir kaybediyorsun, çıkıyorsun kaybediyorsun. Adam kazandı, yine kazandı” dedi.

İkinci tura kalan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimden yüzde 52 oyla zaferle ayrılmasının ardından Antalya’da vatandaşlar zafer kutlaması yaptı. AK Parti ile başkanlığı önünde toplanan binlerce vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini kutlayarak sevinçlerini gösterdi. İl Başkanlığının önündeki alanın dolmasının ardından vatandaşlar üst geçidi de hınç hınç doldurdu. Binlerce vatandaşın da otomobiline binerek yollara düştüğü görüldü. Polis ekipleri karayolunda kutlamalarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

"Biz de Antalya ile gurur duyuyoruz"

Toplanan vatandaşlara hitap eden Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, “Seçimin ikinci turunu dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Bu sonuçla 85 milyon kazandı. Sadece vatandaşlarımız değil tüm dünyadaki vatandaşlarımız soydaşlarımız akrabalarımız kazandı. Biz de Antalya ile gurur duyuyoruz. Bu seçimde aslında dünya barışı kazandı, çünkü Türkiye artık küresel bir aktördük, Recep Tayyip Erdoğan da dünya lideridir. Türkiye artık dünyada söz sahibi bir ülkedir. Bu seçimin sonuçlarını heyecanla bekleyen sadece vatandaşlarımız değildir, Türk dünyası kazandı” dedi.

“Depremzedelere küfür ederek, seçim kazanılmaz”

Konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Bakan Çavuşoğlu, “Yalanla dolanla, nefretle, linç kültürüyle, depremzedelere küfür ederek, oy vermeyenlere hakaret ederek seçim kazanılmaz. Bu millet sana güvenmiyorsa dön aynaya bak. Kaç seçimdir kaybediyorsun, çıkıyorsun kaybediyorsun. Adam kazandı, yine kazandı. 2 aydır gece gündüz çalıştınız, Allah hepinizden razı olsun. İkinci turda oylarımızı arttırdınız. Şimdi sıra büyükşehir belediyesi dahil yerel seçimlerde de biz kazanacağız. Antalya’ya hizmet var mı? Sıfır hizmet var. Zulüm var zulüm. Cumhurbaşkanımıza oy verenleri geçen hafta sürgüne gönderdiler. Bu millet onları sandığa gömecek. Son zamanlarda neler yaptıklarını gördünüz. Bizim Antalya sevdamız bitmeyecek” açıklamasına yer verdi.

Bakan Çavuşoğlu konuşmasının ardından Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’de yapacağı konuşmaya eşlik etmek üzere alandan ayrıldı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajı
Yerel

Bakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, enflasyon sorunlarını gördüklerini ve öz eleştiri yaptıklarını belirterek, "Enflasyonu biz düşürürüz" dedi. İşte detaylar...

Mevlüt Çavuşoğlu, iş insanlarıyla buluştu
Yerel

Mevlüt Çavuşoğlu, iş insanlarıyla buluştu

Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akçay ve üyelerini ziyaret etti. İşte detaylar...

Bakan Çavuşoğlu’ndan kayyum tepkisi
Yerel

Bakan Çavuşoğlu’ndan kayyum tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezinde Antalya’daki Yörük dernekleri üyeleriyle buluştu.

Bakan Çavuşoğlu oyunu Alanya’da kullandı
Yerel

Bakan Çavuşoğlu oyunu Alanya’da kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Seçimi için oyunu memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, Antalya'da gençlerle buluştu
Yerel

Bakan Çavuşoğlu, Antalya'da gençlerle buluştu

Dışişleri Bakanı ve 28. Dönem AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Cemil Meriç Kütüphanesi'nde geleceğimizin teminatı gençlerle buluştu.

Sudan'dan 40'a yakın ülkeden talep
Yerel

Sudan'dan 40'a yakın ülkeden talep

Sudan'dan Etiyopya’ya getirilen vatandaşların hepsinin sınırı geçtiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 40'a yakın ülkeden talep geldiğini söyledi.