Antalya

Bakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, enflasyon sorunlarını gördüklerini ve öz eleştiri yaptıklarını belirterek, "Enflasyonu biz düşürürüz" dedi. İşte detaylar...

Bakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, enflasyon sorunlarını gördüklerini ve öz eleştiri yaptıklarını belirterek, “Evet enflasyon yüksek. Geçen sene yüzde 80’lere çıktı, şimdi yüzde 40’lara düştü. Daha da inecek. Bugün dünyada, ABD’de, İsviçre’de yüksek faiz oranından dolayı bankalar batıyor. Recep Tayyip Erdoğan faizleri düşürürken herkes karşı çıkıyordu. Ekonomimizi daha istikrarlı hale getireceğiz. Enflasyonu biz düşürürüz, daha önce düşürdüğümüz gibi” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı olarak seçimlere katılan ve ikinci tur seçimlerinde Başkan Erdoğan'a destek verdiğini açıklayan Sinan Oğan, Antalya Kapalı Yol'da esnaf buluşmasının ardından Kepez ilçesindeki gençlik ve kadın buluşmasına katıldı. Burada konuşan Bakan Çavuşoğlu, gece gündüz demeden çalışan partililere teşekkür ettiğini söyledi.

Sinan Oğan’ın tercihi sırasında 3 seçeneği olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, “Ya Millet ya Cumhur ya da tarafsız kalabilirdi. Üç seçenek vardı. Ama ilkeler çerçevesinde asrın seçiminde ben tarafsız kalamam dedi ve tarafını belli etti. Tarafını belli ettikten sonra nasıl bir linç girişimi oldu gördünüz değil mi? Güya diyorlar ya; biz demokratız, siz değilsiniz. Kamplaştırıyorsunuz milleti. Biz 21 yıldır kimi kamplaştırmışız? Biz hep 85 milyon diyoruz. 75 milyonken de 75 milyonuz diyorduk. Yarınki seçimden sonra Cumhurbaşkanımız seçildikten sonra Türkiye düşmanları hariç hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak” diye konuştu.

“Burası babanızın çiftliği mi”

“Bunların zihninden o tek parti dönemi çıkmadı hiçbir zaman” diyen Çavuşoğlu, “İstedikleri de bu. Herkes kendisine biat edecek, karşılarında kimse olmayacak ve ülkede istedikleri gibi at oynatacaklar. Burası babanızın çiftliği mi? Burası Türkiye Cumhuriyeti. Öyle kafanıza göre at oynatamazsınız burada” ifadelerini kullandı.

“Enflasyonu biz düşürürüz”

Öz eleştiri de yaptıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, sözlerini söyle tamamladı:
“Biz sorunları da görüyoruz, öz eleştiri de yapıyoruz. Evet enflasyon yüksek. Geçen sene yüzde 80’lere çıktı, şimdi yüzde 40’lara düştü. Daha da inecek. Bugün dünyada, ABD’de, İsviçre’de yüksek faiz oranından dolayı bankalar batıyor. Recep Tayyip Erdoğan faizleri düşürürken herkes karşı çıkıyordu. Ekonomimizi daha istikrarlı hale getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız bir ekip oluşturdu, Mehmet Şimşek de var ve çalışıyor. Daha da güçlü olmamız lazım. Önümüzdeki seçimde güçlü bir şekilde seçtirmemiz lazım. Enflasyonu biz düşürürüz daha önce düşürdüğümüz gibi. Antalya’da kiralar fahiş bir şekilde yükseldi. Bunun farkındayız, bunu da biz çözeriz.” 

Bakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajıBakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajıBakan Çavuşoğlu'ndan enflasyon mesajı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Çavuşoğlu'ndan zafer konuşması
Yerel

Çavuşoğlu'ndan zafer konuşması

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. Antalya ile gurur duyuyoruz diyerek zafer konuşması yaptı. İşte detaylar...

Mevlüt Çavuşoğlu, iş insanlarıyla buluştu
Yerel

Mevlüt Çavuşoğlu, iş insanlarıyla buluştu

Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akçay ve üyelerini ziyaret etti. İşte detaylar...

Bakan Çavuşoğlu’ndan kayyum tepkisi
Yerel

Bakan Çavuşoğlu’ndan kayyum tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezinde Antalya’daki Yörük dernekleri üyeleriyle buluştu.

Bakan Çavuşoğlu oyunu Alanya’da kullandı
Yerel

Bakan Çavuşoğlu oyunu Alanya’da kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Seçimi için oyunu memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, Antalya'da gençlerle buluştu
Yerel

Bakan Çavuşoğlu, Antalya'da gençlerle buluştu

Dışişleri Bakanı ve 28. Dönem AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Cemil Meriç Kütüphanesi'nde geleceğimizin teminatı gençlerle buluştu.

Sudan'dan 40'a yakın ülkeden talep
Yerel

Sudan'dan 40'a yakın ülkeden talep

Sudan'dan Etiyopya’ya getirilen vatandaşların hepsinin sınırı geçtiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 40'a yakın ülkeden talep geldiğini söyledi.