Burdur

Burdur MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar: Uluslararası Arenada Üst Sıralarda Yer Alacağız

Toplantıda konuşan Rektör Hüseyin Dalgar “Üniversitenin akreditasyon yolculuğu evrensel nitelikler bağlamında çok önemli. Bu noktada dış paydaş katılımına ve katılımcılığa özel önem veriyoruz.

Burdur MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar: Uluslararası Arenada Üst Sıralarda Yer Alacağız

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, "MAKÜ’nün sahip olduğu alt yapı Türkiye’de çok az üniversitede var. Bizler de hem bu altyapının hakkını vermek hem de üniversitemizi daha prestijli noktaya taşımak için kendimizi sorumlu hissediyoruz" dedi. 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ( MAKÜ) Danışma Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar başkanlığında gerçekleştirildi. Rektörlük Senato Odasında gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Tekşen, Prof. Dr. Hakan Öner ve Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Genel Sekreter Vekili Ümit Yavuz, Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, ilgili kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ile kalite komisyon üyeleri katıldı.

Rektör Dalgar “Dünya Üniversiteleri Sıralamasına Gireceğiz”

Toplantıda konuşan Rektör Hüseyin Dalgar “Üniversitenin akreditasyon yolculuğu evrensel nitelikler bağlamında çok önemli. Bu noktada dış paydaş katılımına ve katılımcılığa özel önem veriyoruz. Bu üniversite Burdur’un üniversitesi. Sizlerin de gelişim yolculuğunda söz sahibi olmanızı önemsiyoruz.” şeklinde konuştu. Önümüzdeki dönem politikaları ile ilgili bilgiler paylaşan Rektör Dalgar “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi benim de şahsen önem verdiğim uygulamalı eğitimde Türkiye’de öncü üniversitelerden. Bu politikamızı güçlendirerek devam ettireceğiz. Sektöre de diyoruz ki bizler kendimiz için değil sizler için en doğru elemanı yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda mütevazi olamayacağım. Beceri kazandıran bir öğretim modelini uyguluyoruz. Daha önce politika belgemizi paylaşmıştık. Orada odaklandığımız konulardan bir tanesi de üniversitemizin uluslararasılaşması. Dünyada 300 bine yakın üniversiteden bahsediliyor. Biz de dünyanın en prestijli üniversiteler sıralamasında bazı temalarda ilk 1000’e girmeyi umuyoruz. Bunun müjdesini Burdur ile önümüzdeki sene paylaşmayı ümit ediyoruz. Bunun için çalışmalarımızı yaptık. Üniversitemiz hem fiziki hem de akademik olarak çok ciddi bir alt yapıya sahip. MAKÜ’nün sahip olduğu alt yapı Türkiye’de çok az üniversitede var. Bizler de hem bu altyapının hakkını vermek hem de üniversitemizi daha prestijli noktaya taşımak için kendimizi sorumlu hissediyoruz.” ifadelerini kullandı. Daha sonra öğretim üyeleri tarafından MAKÜ Kalite Politikalarının sunumları yapıldı. 5 çerçevede gerçekleştirilen sunumlarda Liderlik, Yönetişim Kalite Politikası hakkında Doç. Dr. Ahmet Buğra Hamşıoğlu; Eğitim-Öğretim Kalite Politikası hakkında Prof. Dr. Özlem Tagay; Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Politikası hakkında Prof. Dr. Yasin Arslan; Toplumsal Katkı Politikası hakkında Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Öçal ve Uluslararasılaşma Kalite Politikası hakkında ise Doç. Dr. Gizem Vergili tarafından sunumlar yapıldı. Daha sonra konuşan Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ’nün Burdur’un ortak değeri olduğuna vurgu yaparak şehir için ortak düşünen bir şehir aklına ihtiyaç olduğuna değindi. Milletvekili Korkmaz, “Ankara’da üniversitemiz çok iyi biliniyor, ben de bundan mutluluk duyuyorum. Üniversitemiz ile ilgili her türlü desteği vermeye hazırız. Burdur’un üniversiteye ihtiyacı var. Burdur için tüm paydaşların bir araya gelmesi ve çalışmalar yapması çok önemli. Bizler de söz konusu Burdur olunca her türlü desteğe hazırız.” vurgusu yaptı. Konuşmaların ardından toplantı ilgili paydaşlar tarafından görüş ve öneriler paylaşılarak bilgi alışverişinde bulunulmasının ardından son buldu.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi
Yaşam

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında bölge üniversite rektörleri ile toplantı gerçekleştirildi.

MAKÜ'lü akademisyen TRT Müzik'te
Yerel

MAKÜ'lü akademisyen TRT Müzik'te

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Gökhan Çağırgan, TRT Müzik ekranlarında yayınlanan "Türkünün Doğduğu Yer" isimli programa konuk oldu.

Bunu MAKÜ'lü proflar yaptı! Kilosu 10 Bin TL'den satılıyor
Yerel

Bunu MAKÜ'lü proflar yaptı! Kilosu 10 Bin TL'den satılıyor

Burdur'daki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), mikroalg üretim laboratuvarında dışa bağımlılığı azaltmak için Kilosu 10 bin TL olan mikroalg üretimine başladı. Projede mikroalglerden elde edilen yem katkı maddesi hayvancılıkta kullanılacak.

Burdur Valisi Öksüz'den, Ünipark AVM'de İnceleme
Yerel

Burdur Valisi Öksüz'den, Ünipark AVM'de İnceleme

Burdur Valisi Türker Öksüz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ile birlikte Ünipark AVM'de incelemede bulundu. Alışveriş merkezinin içindeki dükkanları gezerek bilgi alan Vali Öksüz, AVM'nin Burdur için önemli bir merkez olacağını belirtti.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü, Yeşilova'da İncelemelerde Bulundu
Yerel

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü, Yeşilova'da İncelemelerde Bulundu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Yeşilova ilçesini ziyaret ederek Kaymakam Zafer Şahin ile buluştu. Ardından Salda Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulunan Rektör Dalgar, Yeşilova İsmail Akın Turizm Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

MAKÜ Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları Merkezi İle Şiddete Karşı Dur Etkinlikleri Düzenledi
Yerel

MAKÜ Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları Merkezi İle Şiddete Karşı Dur Etkinlikleri Düzenledi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen 'Şiddete Karşı Dur Etkinlikleri', Avşarhan'da gerçekleşti.