Burdur Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği Halk Ekmek projesi başladı. Türkiye’de ilk defa Kent Kartla vatandaşlar ucuz ekmek alacak. Toplam 12 adet Halk Ekmek noktasından vatandaşlara 6.50 TL’ye ekmek sunulacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Halk Ekmek sözümüz vardı. Halk ekmek sözümüzü Kent Kartı da işin içeresine sokarak iş birliğiyle çözmeyi planladık. Sonuçta bir çözüm ürettik. Bugün bu ürettiğimiz çözüm içerisine kent kartında dahil olduğu daha büyük bir çözüme dönüştü. Kent Karta halk ekmek yüklemesi yaparak anlaşmalı olduğumuz 12 halk ekmek satış noktası aynı zamanda fırını olan noktaya giderek vatandaşımızın günlük 3 ekmeyi geçmemek şartıyla bir kartıyla alabildiği bir sisteme döndürdük. Burada asıl amacımız vatandaşımızın istediği fırından anlaşmalı olan istediği fırından ekmeği alabilmesi ve kent kartına yükleme yaparak günde 3 ekmeği 1 TL daha ucuz şartla alabilmesini sağlamak. Vatandaşımıza hayırlı olsun” dedi.
ŞİRİNEVLER TAŞ FIRIN (CEZAEVİ YANI)
ÖZTADIM EKMEK FIRINI (İTFAİYE YANI)
ÖZTADIM EKMEK FIRINI (PAZAR YERİ)
ÖZTADIM EKMEK FIRINI (ADLİYE KARŞISI)
SALMAN FIRIN (KÖPRÜBAŞI)
SALMAN FIRIN (ADLİYE YOLU)
ÖZLEM EKMEK (YENİCE MAHALLE)
ŞEVVAL TAŞ FIRIN (BERBEROĞLU PASA) YANI)
DİNÇ EKMEK FIRINI (HATİP HOCA CADDESİ)
DİNÇ EKMEK FIRINI 2 (GAZİ CADDESİ)
EMEK TAŞ FIRIN (YAHYA KEMAL CADDESİ)
BAŞAK TAŞ FIRINI (PAZAR YERİ)
Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'a müjde! Dereboğazı ve Tek çeşmeleri yeniden açıldı. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, geçici olarak kapatılan çeşmelerden alınan son numunelerin temiz çıkması sonucu çeşmelerin yeniden kullanıma uygun olduğu tespit edildi.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.
Burdur Bucak'ta trafik kazası meydana geldi. Burdur'un Bucak ilçesinde otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın köprüde asılı kalması sonucu itfaiye tarafından kurtarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı.
AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan, yaş haddinin dolması nedeniyle görevinden ayrıldığını duyurdu. İşte detaylar ve Erkan’ın veda mesajı.