Bucaklı yazar yeni kitabını çıkardı." MOR DAĞLARIN ÖYKÜSÜ". Eğitimci yazar Yasemin ÇELOĞLU’nun 5. kitabı çıktı.
Mor dağların zirvesinden esinlenerek 12 gerçek yaşam öyküsünden oluşan kitapta yazar Yasemin ÇELOĞLU her öyküde farklı duygusal tonlarla okurlarına sesleniyor.Mizahi dilin yanı sıra kitap genelindeki derinlikli anlatımıyla da dikkat çekiyor. MOR DAĞLARIN ÖYKÜSÜ yazarın akıcı anlatımıyla örülmüş hem gülümseten hem de düşündüren bir öykü koleksiyonu sunuyor.
Yasemin ÇELOĞLU kimdir?
Burdur'un Bucak İlçesi Kızıllı köyünde1979 yılında doğan Yasemin ÇELOĞLU, 1996 yılında Bucak İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. 2001 yılında da Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Yasemin ÇELOĞLU Fırat Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayarak öğretmenlik mesleğine adım atmıştır. Ülkemizin değişik illerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevinde bulunmuş olan Bucaklı yazar Yasemin ÇELOĞLU halen eğitimci olarak görevine devam etmektedir.
Yazarın Mor Dağların Öyküsü adlı eserinden önce gerçek yaşamdan kesitler sunan hikâye tarzında yazılmış "Her Hayat Biraz Yarımdır", "Misafir ,Yüreğe Dokunan Hikayeler ve Peygamberlerin Hayatına Hızır ile Yolculuk’’ adlı kitapları da bulunmaktadır.
Bucaklı yazar İlkay Bozkurt, BCA Times Gazetesi tarafından düzenlenen "Altın Kalem Ödülleri" töreninde şiir dalında Altın Kalem Ödülü'nü aldı.
Bucaklı yazar İlkay Bozkurt'un ikinci şiir kitabı Sinema Caddesi şiirseverlerle buluşuyor.
Burdur Belediyesi tarafından 11’incisi düzenlenen kitap fuarı devam ediyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Antalya Kitap Fuarı’ne öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Türkiye’nin en köklü meslek kuruluşlarından olan TYB(Türkiye Yazarlar Birliği) il temsilcisi olarak Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi okul müdürü Mücahit Kılınç görevlendirildi.
Yasemin Çeloğlu "Peygamberlerin Hayatına Hızır ile Yolculuk" adlı kitabında Hz. Adem'den Hz. Muhammed'e kadar tüm peygamberlerin hayatları, küçük Yusuf'un gözünden anlatılıyor.