Bucak Belediyesi tarafından Yörükler Mahallesine vatandaşların toplantı, taziye, asker uğurlama, eğitim, kurs ve kına gibi organizasyonlarını yapabilecekleri bir mahalle konağı inşa ediliyor.
YÖRÜKLER MAHALLE KONAĞININ YAPIMINA BAŞLANDI
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçeye kazandırdığı yatırımlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Bucak Belediyesi tarafından Yörükler Mahallesine vatandaşların; toplantı, taziye, asker uğurlama, eğitim, kurs ve kına gibi organizasyonlarını yapabilecekleri bir mahalle konağı inşa ediliyor.
Bucak’ın her noktasında eksikleri gidermek ve ihtiyaçları karşılamak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Başkan Emrullah Ünal "Mahalle konakları, Vatandaşlarımız için çok önemli bir ihtiyaçtı. Bucaklı vatandaşlarımızın kına, toplantı, kurs ve taziye gibi etkinliklerini gerçekleştirmek için nezih, temiz ve düzenli ortamlara ihtiyaçları vardı. Bu tesisler sayesinde hemşerilerimiz her türlü organizasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilecek. Modern ve önü açık ferah ortamlarda kına gecelerini, asker uğurlama ve taziye gibi sosyal buluşmalarını yapabilecekler. Yörükler mahalle konağımız, mahalle sakinlerimizin buluşma noktasına dönüşecek. Mahalle konağı uygulamamızı kent geneline yaymaya devam edeceğiz." dedi.
Mahalle konaklarının çok yakında hizmete gireceğini de sözlerine ekleyen Başkan Ünal "Mahalle konaklarımızı çok yakında hizmete açacağız. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Yörükler Mahallesi Muhtarı Şaban Aksu, seçimi kazanarak güven tazeledi.
Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'a müjde! Dereboğazı ve Tek çeşmeleri yeniden açıldı. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, geçici olarak kapatılan çeşmelerden alınan son numunelerin temiz çıkması sonucu çeşmelerin yeniden kullanıma uygun olduğu tespit edildi.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.
Burdur Bucak'ta trafik kazası meydana geldi. Burdur'un Bucak ilçesinde otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın köprüde asılı kalması sonucu itfaiye tarafından kurtarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı.