AKIL ve ZEKA OYUNLARI TOPLULUĞU (AZOT) bünyesindeki 20 öğrenci, Uluslararası Zeka Oyunları Yarışması'nda büyük bir başarı yakalayarak takım halinde Burdur İl 1.liği ve Türkiye 3.lüğünü kazandı!
Bu olağanüstü başarıya gölge düşürmeye çalışan elektrik kesintileri bile engel olamadı. Yarışma günü ilçe genelinde elektrikler kesik olmasına rağmen, Bucak Devlet Hastanesi Yönetimi öğrencilere kapılarını açarak jeneratör, internet bağlantısı, yazıcı ve konferans salonu imkanlarını sunarak zorlukların üstesinden gelmelerini sağladı.
Ertuğrul Gazi Ortaokul öğrencileri tarafından yapılan açıklamada, " Öğrencilerimizin üstün gayreti ve Bucak Devlet Hastanesi'nin desteğiyle elde edilen bu zafer, bizleri gururlandırıyor ve geleceğe dair umutlarımızı artırıyor. Önümüzdeki yıllarda da bu başarının katlanarak devam edeceğine inanıyoruz.
Bu vesileyle; emeği geçen öğrencilerimizi, danışman öğretmenimiz Keziban ÖZDEMİR TEZCAN'ı, okul idaremizi ve ailelerimizi tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. " denildi.
Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) tarafından düzenlenen Showmir Güneşin Evi Türkiye-Genç Yetenekler yarışması, Kemer'de coşkuyla gerçekleşti.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÜNİLİG kapsamında 9 -10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “Sportif Dron” yarışları İstiklal yerleşkesinde bulunan MAKÜ Stadyumun da gerçekleştirildi.
Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen "Hafız Kal Yarışması"nın Türkiye finalinde 15 cüz kategorisinde birinci oldu.
İstanbul Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Robot Takımı 7748 Techtolia Robotics, ABD'de düzenlenen FRC Houston Championship Robot Yarışması'nda "Team Spirit Award" ödülünü kazanarak ülkemizi gururlandırdı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapsamında düzenlenen Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması ödül törenine katıldı.
Burdur’da yapılan 11. Arapça Yarışmaları İl birinciliği yarışmasında Bucak Barbaros İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri il birincisi oldular.