VALİ ÖKSÜZ, HONAMLI TEKE VE MERİNOS KOÇ GÜZELLİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapsamında Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması ödül törenine katıldı.
Burdur Belediyesi Uzay Çatı altına kurulan fuar alanında gerçekleşen yarışmalar sonunda dereceye giren küçükbaşlara, sponsor firmalar tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Ayrıca, yarışma sonunda lösemili çocuklar yararına sembolik açık arttırma usulüyle satışa çıkarılan kuzuya katılımcılar tarafından yoğun katkının sağlanması, LÖSEV'e destek olunması sevindirici bir gelişme olarak yaşandı.
Yarışmalarda dereceye giren küçükbaş hayvan sahiplerini tebrik eden Vali Öksüz, tarım ve hayvancılık Şehri Burdur'un, et ve süt ürünlerine katkısının devamı, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için hayati derecede önemli olması nedeniyle özellikle artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.
Honamlı Teke Yarışmasında Yeşilova/Çardak'dan Yusuf Sarıca'nın yetiştirdiği teke birinci, Bucak/Kızılkaya'dan Kezban Kabaş'ın tekesi ikinci, Merkez/Bayır Köyü'nden Reşat Çelik'in tekesi üçüncü oldu.
Merinos koç yarışmasında ise, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Kamil Akyol'un yetiştirdiği koç birinci, Yeşilova/Gençali Köyü'nden Halil Savaş'ın koçu ikinci, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Oktay Kurtuluş'un koçu üçüncü oldu.
Dereceye giren yetiştiricilere ödülleri Vali Öksüz ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz, kurum müdürleri, oda başkanları, birlik başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.