Burdur

Burdur Tarım Fuarında Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması Ödül Töreni!

Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapsamında düzenlenen Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması ödül törenine katıldı.

Burdur Tarım Fuarında Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması Ödül Töreni!

VALİ ÖKSÜZ, HONAMLI TEKE VE MERİNOS KOÇ GÜZELLİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapsamında Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen Honamlı Teke ve Merinos Koç Güzellik Yarışması ödül törenine katıldı.

Burdur Belediyesi Uzay Çatı altına kurulan fuar alanında gerçekleşen yarışmalar sonunda dereceye giren küçükbaşlara, sponsor firmalar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Ayrıca, yarışma sonunda lösemili çocuklar yararına sembolik açık arttırma usulüyle satışa çıkarılan kuzuya katılımcılar tarafından yoğun katkının sağlanması, LÖSEV'e destek olunması sevindirici bir gelişme olarak yaşandı.

Yarışmalarda dereceye giren küçükbaş hayvan sahiplerini tebrik eden Vali Öksüz, tarım ve hayvancılık Şehri Burdur'un, et ve süt ürünlerine katkısının devamı, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için hayati derecede önemli olması nedeniyle özellikle artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Honamlı Teke Yarışmasında Yeşilova/Çardak'dan Yusuf Sarıca'nın yetiştirdiği teke birinci, Bucak/Kızılkaya'dan Kezban Kabaş'ın tekesi ikinci, Merkez/Bayır Köyü'nden Reşat Çelik'in tekesi üçüncü oldu.

Merinos koç yarışmasında ise, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Kamil Akyol'un yetiştirdiği koç birinci, Yeşilova/Gençali Köyü'nden Halil Savaş'ın koçu ikinci, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Oktay Kurtuluş'un koçu üçüncü oldu.

Dereceye giren yetiştiricilere ödülleri Vali Öksüz ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz, kurum müdürleri, oda başkanları, birlik başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta Ortalık darmaduman oldu, sürücü yaralandı
Yerel

Bucak'ta Ortalık darmaduman oldu, sürücü yaralandı

Burdur'un Bucak ilçesinde tır ve kamyonun karıştığı trafik kazasında, kamyon sürücüsü yaralandı.

Bucak'ta Türk Mutfağı Haftası Coşkuyla Kutlandı!
Yerel

Bucak'ta Türk Mutfağı Haftası Coşkuyla Kutlandı!

Bucak Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde her yıl düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, okul yönetimi tarafından organize edilen kavurma şenliği büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bucak'a elektrik kesintisi mi geliyor? işte detaylar...
Yerel

Bucak'a elektrik kesintisi mi geliyor? işte detaylar...

Bucak'ta 23 Mayıs 2024 Perşembe günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Bucak'ta yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

Burdur elektrik kesintisi nerede yaşanacak?
Yerel

Burdur elektrik kesintisi nerede yaşanacak?

Burdur'da 23 Mayıs 2024 Perşembe günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

Bayram Sezgin  Trafik kazası Vefat Bucak
Yerel

Bayram Sezgin Trafik kazası Vefat Bucak

Burdur ili Bucak ilçesi Seydiköyden, Bayram Sezgin Trafik Kazasında hayatını kaybetti

Hatice Kozakoğlu vefat Bucak
Yerel

Hatice Kozakoğlu vefat Bucak

Burdur ili Bucak ilçesi Kuşbaba Köyü'nden, gitme Üzümlübel köyünde oturan Hatice Kozakoğlu hayatını kaybetti