Burdur

Beklenen fırtına yaklaşıyor; Tedbirleri Alalım

Burdur Valiliği tarafından Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünce yapılan fırtına uyarısı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan uyarıda bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtınanın yarın gece 03.00’te sona ereceği kaydedildi.

Beklenen fırtına yaklaşıyor;  Tedbirleri Alalım

Burdur Valiliği tarafından bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtına ile vatandaşların ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması istendi.

Burdur Valiliği tarafından Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünce yapılan fırtına uyarısı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan uyarıda bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtınanın yarın gece 03.00’te sona ereceği kaydedildi. Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda ise fırtınanın Burdur ve Isparta’da etkili olacağı, güney ve güneybatı yönlerinden esecek kuvvetli fırtınanın saatte 50-80 kilometre hızında, yer yer ise bu hızın 90 ve 110 kilometre hızında meydana geleceği belirtildi. Meteorolojik uyarıda ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

1.50’den kısa ve 50 kilodan hafif vatandaşlar uçabilir

Öte yandan uyarıda, boyu 1.50’den kısa ve 50 kilonun altındaki vatandaşların, çocuk ve bebeklerin kuvvetli fırtınada uçabileceği belirtilerek, kendilerini güvenli ortamlarda korumaları istendi.
Acil Durum Ekipleri teyakkuzda..
Yapılan uyarıda, 112 Acil, AFAD Acil ve Burdur İtfaiyesinin meydana gelebilecek tüm olumsuz durumlara karşı teyakkuzda olduğu bildirildi.

burdur gazetesi 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Yat Limanı'nda Fırtına Sonrası Onarım Çalışmaları ve Kedi Kurtarma
Yaşam

Antalya Yat Limanı'nda Fırtına Sonrası Onarım Çalışmaları ve Kedi Kurtarma

Antalya Büyükşehir Belediyesi 25-26 Kasım tarihlerinde yaşanan şiddetli fırtına sonrasında zarar gören Kaleçi Yat Limanı’nda onarım çalışması yapıyor.

Belde çatısı fırtınaya dayanamadı
Yerel

Belde çatısı fırtınaya dayanamadı

Afyonkarahisar’da saatteki hızı yer yer 30 kilometreyi bulan fırtına bir belde belediyesinin çatısını uçurdu.

Antalya, Muğla, Isparta, Burdur dikkat! Öyle böyle esmeyecek!
Yerel

Antalya, Muğla, Isparta, Burdur dikkat! Öyle böyle esmeyecek!

Meteoroloji tarafından Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur bugün için çok kuvvetli fırtına beklendiğine dair uyarıda bulunuldu. İşte detaylar...

Antalya’da dalgalar balıkçı tekneleri batırdı
Yaşam

Antalya’da dalgalar balıkçı tekneleri batırdı

Meteoroloji tarafından şiddetli fırtına beklentisi sebebiyle sarı ve turuncu uyarı verilen Antalya’da limanda demirleyen bir balıktı teknesi ve bir fiber tekne fırtına sebebiyle battı. Devamı haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Emriyle   “Arama-kurtarma ekiplerini Libya’ya taşıyacak üç adet nakliye uçağımızdan ilki, bölgeye hareket etti”
Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Emriyle “Arama-kurtarma ekiplerini Libya’ya taşıyacak üç adet nakliye uçağımızdan ilki, bölgeye hareket etti”

Milli Savunma Bakanlığı, Libya’da meydana gelen kasırga felaketi sonrası, arama-kurtarma ekiplerini afet bölgesine taşıyacak olan üç adet nakliye uçağından ilkinin hareket ettiğini açıkladı.

Alanya plajında sağanak yağış ve fırtına Sahilde Kimse Kalmadı
Yaşam

Alanya plajında sağanak yağış ve fırtına Sahilde Kimse Kalmadı

Antalya’nın merkezi doğusu ve iç kesimlerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı saat 17.00’da Alanya’nın İncekum Plajı’nda etkili oldu.