Burdur / Bucak

Bayram Gale uyardı! Her kurumda şart olacak

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, yeni tip nüfus cüzdanlarına geçiş süresinin 31 Aralık 2024 tarihinde sona ereceğini ve bu tarihten sonra eski tip nüfus cüzdanlarının geçerli olmayacağını açıkladı.

Bayram Gale uyardı! Her kurumda şart olacak

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, nüfus cüzdanlarının yenilenme süresi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Kaymakam Gale, vatandaşların yeni tip nüfus cüzdanlarına geçiş yapmaları gerektiğini vurguladı ve bu sürenin 31 Aralık 2024 tarihinde sona ereceğini belirtti.

BU TARİHE KADAR YENİLENMEZSE CEZASI OLACAK

Kaymakam Bayram Gale, "Yaklaşık bir yıldır yeni nüfus cüzdanlarımız yenileniyor. Ancak her sene uzatılacak endişesiyle vatandaşlarımız nüfus cüzdanlarını yenileme konusunda biraz ilgisiz kaldılar. 31 Aralık 2024 tarihi itibariyle nüfus cüzdanlarının yenilenme süresi bitiyor. 2025 yılından itibaren eski tip nüfus cüzdanlarını yenilemek için gittiğimizde cezası olacak," dedi.

2025 YILINDAN İTİBAREN YENİ TİP NÜFUS CÜZDANI ŞART

Kaymakam Gale, 2025 yılından itibaren bankalarda, otellerde, devlet hastanelerinde ve kamu kurumlarında sadece yeni tip nüfus cüzdanlarıyla işlemlerin yapılabileceğini söyledi. "Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için böyle bir duyuruyu tüm Bucaklılara yapmak istiyoruz. Lütfen yeni tip nüfus cüzdanlarınızı Aralık ayının son gününden önce değiştirelim," diye ekledi.

MAĞDURİYET YAŞAMAMAK İÇİN ÖNLEMİNİZİ ALIN

1 Temmuz 2025 itibariyle noterler ve çeşitli devlet kurumları eski tip nüfus cüzdanlarıyla işlem yapmayacak. Kaymakam Gale, vatandaşların bu konuda mağduriyet yaşamamaları için gerekli önlemleri almalarını tavsiye etti. Ayrıca, nüfus müdürlüğünün hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmet sunduğunu belirtti.

HASTA VE YAŞLILARIN AYAĞINA HİZMET

Kaymakam Gale, "Gerçekten buralara kadar gelip bunu yapamayacak kadar hasta ve yaşlı olan vatandaşlarımız için nüfus müdürlüğümüz yerinde hizmet veriyor. Yakınları ilçe nüfus müdürlüklerimize müracaat etsinler, biz bu işlemleri vatandaşlarımızın ayağına kadar gidip yapabiliyoruz," dedi.

Kaymakam Bayram Gale, vatandaşların yeni tip nüfus cüzdanlarını zamanında yenilemeleri ve mağduriyet yaşamamaları için gerekli adımları atmaları konusunda çağrıda bulundu. Bu değişiklik, 2025 yılından itibaren hayatın birçok alanında zorunlu hale geleceği için Bucaklıların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kaymakam Bayram Gale Bucaklıları uyardı
Yaşam

Kaymakam Bayram Gale Bucaklıları uyardı

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, son günlerde artan yaz sıcaklıkları ve orman yangınları hakkında önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyen Kaymakam Gale, çeşitli konulara dikkat çekti.

Kaymakam Gale'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı
Yerel

Kaymakam Gale'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Bucak Kaymakamı Bayram Gale'nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bucak Kaymakamı Bayram Gale,  Ümmü Yaman Ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi
Yerel

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, Ümmü Yaman Ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, Karacaören Köyünde yapımı tamamlanan Ümmü Yaman Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü Ziyaret Etti!
Yerel

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü Ziyaret Etti!

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü ziyaret etti.

Kaymakam Bayram Gale; Bucak Seyir Terası, ilçenin güzelliğini dünyaya gösterecek
Yerel

Kaymakam Bayram Gale; Bucak Seyir Terası, ilçenin güzelliğini dünyaya gösterecek

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, Bucak Seyir Terası temel atma töreninde yaptığı konuşmada, seyir terasının ilçenin güzelliğini dünyaya göstereceğini söyledi. Detaylar haberimizde..

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz,  Bayram Gale'yi  ziyaret etti
Yerel

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Bayram Gale'yi ziyaret etti

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Bucak Kaymakamı Bayram Gale'yi makamında ziyaret ederek, ilçenin sosyo-ekonomik durumu ve yatırımları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.