Burdur / Bucak

Kaymakam Bayram Gale Bucaklıları uyardı

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, son günlerde artan yaz sıcaklıkları ve orman yangınları hakkında önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyen Kaymakam Gale, çeşitli konulara dikkat çekti.

Kaymakam Bayram Gale Bucaklıları uyardı

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, son günlerde artan yaz sıcaklıkları ve orman yangınları hakkında önemli uyarılarda bulundu. Kaymakam Gale, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyerek, çeşitli konulara dikkat çekti.

"ORMAN YAKINLARINDA DİKKATLİ OLUNMALI"

Kaymakam Gale, "Bugünlerde yaz sıcaklıkları aşırı derecede arttı. Anız yangınları ve orman yangınları ilçemizde de arttı. Özellikle bayram öncesinde yoğun bir şekilde orman yangınları ve anız yangınları oldu. Vatandaşlarımızın bu konuda tedbirli ve dikkatli olmasını istiyoruz. Yol kenarlarına çöplerini ve sigara izmaritlerini atmasınlar. İş makineleri ve biçerdöverlerle çalışırken yangınlara sebep olabilecek durumlara karşı dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Ormanlara girişlerimiz kısıtlandı, orman yakınlarında dikkatli olunmalı," dedi.

"BAHÇE SULAMASI YAPILMAMALI"

Su kullanımında israfın engellenmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Gale, "Yaz sıcaklıklarının artmasıyla birlikte susuzluk sıkıntısı çekme ihtimalimiz var. Vatandaşlarımızın su kullanımında azami ölçüde riayet etmesini bekliyoruz. Kullanma suyuyla ev sularıyla bahçe sulamalarını yapmamalarını istiyoruz. Ayrıca, içme sularında temizlik şartlarına riayet edilmesi gerekiyor çünkü yaz günlerinde hastalık ihtimalleri artabiliyor," ifadelerini kullandı.

"TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK GEREKİR"

"Bucak bugünlerde şanslı bir konumda, herhangi bir sıkıntımız olmadı ama tedbiri elden bırakmamak gerekir. Tüm Bucaklı hemşehrilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum," diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaymakam Bayram Gale, vatandaşların hem yangınlara karşı hem de su kullanımında dikkatli olmalarını, gerekli önlemleri almalarını ve hijyen kurallarına uymalarını önemle vurguladı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta arazi yangını paniğe sebep oldu
Yerel

Bucak'ta arazi yangını paniğe sebep oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde fabrika arkasında çıkan arazi yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar haberimizde...

Bucak'ta arazi yangını! Yangın sebebi elektrik direği
Yaşam

Bucak'ta arazi yangını! Yangın sebebi elektrik direği

Burdur'un Bucak ilçesinde arazi yangını çıktı. Yangın ihbarı üzerine itfaiye ekipleri seferber oldu.

Bucak'ta iş yeri yangını
Yaşam

Bucak'ta iş yeri yangını

Burdur'un Bucak ilçesinde bir iş yerinde yangın çıktı. İhbar üzerine ekipler seferber oldu.

Burdur'da yangın! Ekipler seferber oldu
Yaşam

Burdur'da yangın! Ekipler seferber oldu

Burdur'un Çine Köyünde meydana gelen ev yangınında çatının bir kısmı yandı. Detaylar burada...

Antalya'da lüks tripleks villada yangın
Yaşam

Antalya'da lüks tripleks villada yangın

Antalya'da Peren Keşçi'nin yaşadığı tripleks villanın çatı katındaki sauna odasında yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun mücadele verdi.

Bucak'ta yangın! Ekipler seferber oldu
Yaşam

Bucak'ta yangın! Ekipler seferber oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan balya yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar haberimizde...