Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Meydanında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle karanfil dağıttı.
Karanfil dağıtımı sonrasında konuşan Başkan Ercengiz “8 Mart Emekçi kadınlar gününde kadınlarımız ile bir aradayız. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarımızın basın açıklamasına katıldık. Kadınlarımıza karanfil dağıtarak onların günlerini anmak istedik. Tabi Türkiye’de emeğinin peşinde koşan aşı ve işi için koşan, istediğimiz ölçüde istihdama katkı sağlayabilen kadın yok. Daha çok kadına istihdamın içerisinde olmasını isteriz ve bekleriz. Bunlar zor şeyler değil. Planlama ile yapılabilecek ve planlama kadının titizliğinden, kadının işe olan ayrıntıcılığından ve kadının yaptığı her işin emeğin güzel oluşundan faydalanabiliriz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Yeryüzünde gördüğünüz tüm güzellikler Kadının eseri” der. Bu nedenle kadının eseri olabilecek tüm güzelliklere bizlerde sahip çıkmak zorundayız. Bir kez daha Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamak istiyorum. Çalışan ya da çalışmak isteyen çalışabilen, çalışma hayatı içerisinde olan tüm kadınlarımızın da emeklerine sağlık ve verdikleri katkıdan ötürü bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. " ifadelerini kullandı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçildi. İşte diğer encümen üyeleri...
19 Mayıs, 105 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 14 Mayıs Eczacılık Bayramı etkinliği kapsamında Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.
Burdur Belediyesi tarafından Anneler Günü nedeniyle düzenlenen Kadınlar Matinesi'nde Sanatçı Nurcan Altınok sahne aldı
Burdur Merkez'de vatandaşlar gözlerini seçim sonuçlarına dikti. Yerel seçim sonuçlarıyla belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirleniyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnaflarla bir araya gelip sorun ve önerilerini dinleyerek vatandaşları yalnız bırakmıyor.