Burdur / Burdur

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çölyak hastaları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çölyak hastaları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Susamlık Tesislerinde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ile çölyak hastaları katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın “Artık biz bir aile gibi olduk. Belki de 8 farklı yerlerde beraber toplantılar yaptık. Çölyak konusunda farkındalığı artık Burdur’da oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Hatta buradaki haberleri biz Türkiye Kent Konseyi Birliğinin de üyesiyiz aynı zamanda oradaki gruplara da bu bizim yapmış olduğumuz faaliyetleri, oradaki diğer kent konseylerine de gönderiyoruz. Şu anda Burdur’da bunun herkes çoğu insan farkına vardı böyle bir rahatsızlığın insanlar üzerindeki etkilerini biz de öğrenmiş olduk açıkçası. Sizlerden öğrendik o toplantılarımızda öğrendik. Bir fırın konusunda hâlâ çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Başkanımız Ali Orkun Ercengiz beyefendi de bunun önemini biliyor. İnşallah ilerleyen süreçlerde Antalya’daki işte biz buradaki Kent Konseyi yöneticisi arkadaşlarımızla beraber Kepez belediyemizde orada ürün üretilen ürünleri gördük şu anda İstasyon Restoran da oraya o ürünler geliyor. Bir de bizim engelsiz kafe bize de bu ürünleri getirme yolunda bir gayretimiz oluyor. Eskiden belki bunlar da hiç mümkün değildi ama ufak çalışmalar da olsa biz bunlar üzerine Kent Konseyi olarak eğiliyoruz, üzerimize düşen vazifeleri yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sürekli olarak desteğini hissettiğimiz sayın Belediye Başkanımıza ben huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerin de ayağınıza sağlık cenabı Allah hukuki olarak siyasetçiler tam seçimlerin arifesinde olduğumuz için söylüyorum inşallah siyasi ayağında da bununla alakalı ürünlerin pahalı olduğunu biliyoruz. Sizlerin ekonomik yönde de bu noktalarda sıkıntılar yaşadığımızı biliyoruz. o konuda siyasilere de sizlerden aldığımız çalışmaları onlara iteleteceğimizi burada sizlere söyleyelim. Bize bu söz hakkını verdiklerinden dolayı efendim arkadaşlarımız teşekkür ediyoruz, hayırlı akşamlar diliyorum. Cenabı Allah tutmuş olduğumuz oruçları yapılan hayır hasenatları kabul etsin” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Bir aile olduk. 2 yıldır bir farkındalığı Ülkenin birçok kentinden ya ülkemizin birçok beldesinden daha hızlı hissederek sizleri anlayarak ve sizleri bizlerden taleplerini yerine getirmeye çalışarak bir şekilde sizlerle beraber olmaya çalışıyoruz. Biraz önce sayın başkanımın ifade ettiği gibi seçim zamanı siyasetçilerin taleplerimizi daha çok dinlediği ve bunların kanunlaşarak bir hak olarak karşımıza getirilebileceği bir fırsat döneminde yaşıyor. Burdur olarak değil tüm Türkiye’deki çölyaklı dostlarımızın durumlarını arz eden veya durumlarını bildiren bir şekilde siyasetçilere ulaştıran çalışmaların mutlaka yapılması gerektiğine inanıyorum. Ülke gündemi o kadar hızlı değişiyor ki inanın ülkemizde bir günde olan bazı Avrupa devletlerinde belki bir ayda yada 1 yılda yaşanmıyor. O nedenle tam bir şeye yoğunlaşıp konsantre olurken bakıyorsunuz başka bir şey hayatımızın içerisine girmiş oluyor. Malumunuz geçtiğimiz aylarda yüzyılın değil belki 500 yüzyılın felaketini yaşadı 11 Kentimizde maalesef can kayıplarımız oldu resmi kayıtlara göre 50.000 civarında yurttaşımızı yitirdik. Daha henüz kimliğine ulaşılamayan ya da kaybettiğini söyleyen cenazesine ulaşamayan yurttaşlarımızın olduğunu da biliyoruz. Mali külfet maddi kayıplarımız hakeza ancak biz güçlü bir devletiz daha da önemlisi millet olmanın farkında bilincinde bir devletin insanlarıyız. Bu nedenle o yaralarıyla hep birlikte saracağız bizim en büyük umudumuz şudur biz farklılıklarımızı zenginlik olarak görür ve birbirimizi daha iyi anlarsak mutlak surette başarılı olacağız. İnşallah nice iftarlarda hep birlikte ulaşalım bayramda mutlaka görüşme fırsatımız olur bir yerlerde ama göremeyeceğimiz dostlarımızın da şimdiden bayramınızı kutluyorum ”dedi

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

KAHRAMAN GAZİLERİMİZ, BURDUR'DA  DÜZENLENEN TÖRENLERLE ANILDI
Yerel

KAHRAMAN GAZİLERİMİZ, BURDUR'DA DÜZENLENEN TÖRENLERLE ANILDI

Burdur Valisi Türker Öksüz, 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programları çerçevesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreni'ne katıldı. Devamı haberimizde..

VALİ ÖKSÜZ AHİLİK HAFTASI KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
Yaşam

VALİ ÖKSÜZ AHİLİK HAFTASI KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI

Burdur Valisi Sn. Türker Öksüz, Ticaret İl Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği koordinesinde bu yıl 36'ıncısı düzenlenen Ahilik Haftası Kutlama Programına katıldı. Devamı haberimizde..

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabı 11-13 Ağustos’ta  yapılacak
Spor

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabı 11-13 Ağustos’ta yapılacak

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabının 11-13 Ağustos’ta Burdur Halk Plajında düzenleneceğini belirten Fatih Kılıçarslan Vatandaşları Davet etti

Burdur İtfaiyesi Gölhisar’ı yalnız bırakmadı
Yerel

Burdur İtfaiyesi Gölhisar’ı yalnız bırakmadı

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Gölhisar ilçesinde yaşanan sel nedeniyle desteğe gitti. Başkan Ercengiz, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Ercengiz’den Saadet Partisine ziyaret
Yerel

Başkan Ercengiz’den Saadet Partisine ziyaret

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Saadet Partisini ziyaret etti.

Burdur'da Semt Pazarı için 1996 parçanın montajı başladı
Yerel

Burdur'da Semt Pazarı için 1996 parçanın montajı başladı

Burdur Belediyesi, Esnafa ve vatandaşa konforlu alışveriş ortamı sağlamak amacıyla Armağan İlci Mahallesinde 1996 parçadan oluşan Semt Pazarının montajı başladı.