Burdur / Burdur

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çölyak hastaları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çölyak hastaları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Susamlık Tesislerinde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ile çölyak hastaları katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın “Artık biz bir aile gibi olduk. Belki de 8 farklı yerlerde beraber toplantılar yaptık. Çölyak konusunda farkındalığı artık Burdur’da oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Hatta buradaki haberleri biz Türkiye Kent Konseyi Birliğinin de üyesiyiz aynı zamanda oradaki gruplara da bu bizim yapmış olduğumuz faaliyetleri, oradaki diğer kent konseylerine de gönderiyoruz. Şu anda Burdur’da bunun herkes çoğu insan farkına vardı böyle bir rahatsızlığın insanlar üzerindeki etkilerini biz de öğrenmiş olduk açıkçası. Sizlerden öğrendik o toplantılarımızda öğrendik. Bir fırın konusunda hâlâ çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Başkanımız Ali Orkun Ercengiz beyefendi de bunun önemini biliyor. İnşallah ilerleyen süreçlerde Antalya’daki işte biz buradaki Kent Konseyi yöneticisi arkadaşlarımızla beraber Kepez belediyemizde orada ürün üretilen ürünleri gördük şu anda İstasyon Restoran da oraya o ürünler geliyor. Bir de bizim engelsiz kafe bize de bu ürünleri getirme yolunda bir gayretimiz oluyor. Eskiden belki bunlar da hiç mümkün değildi ama ufak çalışmalar da olsa biz bunlar üzerine Kent Konseyi olarak eğiliyoruz, üzerimize düşen vazifeleri yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sürekli olarak desteğini hissettiğimiz sayın Belediye Başkanımıza ben huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerin de ayağınıza sağlık cenabı Allah hukuki olarak siyasetçiler tam seçimlerin arifesinde olduğumuz için söylüyorum inşallah siyasi ayağında da bununla alakalı ürünlerin pahalı olduğunu biliyoruz. Sizlerin ekonomik yönde de bu noktalarda sıkıntılar yaşadığımızı biliyoruz. o konuda siyasilere de sizlerden aldığımız çalışmaları onlara iteleteceğimizi burada sizlere söyleyelim. Bize bu söz hakkını verdiklerinden dolayı efendim arkadaşlarımız teşekkür ediyoruz, hayırlı akşamlar diliyorum. Cenabı Allah tutmuş olduğumuz oruçları yapılan hayır hasenatları kabul etsin” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Bir aile olduk. 2 yıldır bir farkındalığı Ülkenin birçok kentinden ya ülkemizin birçok beldesinden daha hızlı hissederek sizleri anlayarak ve sizleri bizlerden taleplerini yerine getirmeye çalışarak bir şekilde sizlerle beraber olmaya çalışıyoruz. Biraz önce sayın başkanımın ifade ettiği gibi seçim zamanı siyasetçilerin taleplerimizi daha çok dinlediği ve bunların kanunlaşarak bir hak olarak karşımıza getirilebileceği bir fırsat döneminde yaşıyor. Burdur olarak değil tüm Türkiye’deki çölyaklı dostlarımızın durumlarını arz eden veya durumlarını bildiren bir şekilde siyasetçilere ulaştıran çalışmaların mutlaka yapılması gerektiğine inanıyorum. Ülke gündemi o kadar hızlı değişiyor ki inanın ülkemizde bir günde olan bazı Avrupa devletlerinde belki bir ayda yada 1 yılda yaşanmıyor. O nedenle tam bir şeye yoğunlaşıp konsantre olurken bakıyorsunuz başka bir şey hayatımızın içerisine girmiş oluyor. Malumunuz geçtiğimiz aylarda yüzyılın değil belki 500 yüzyılın felaketini yaşadı 11 Kentimizde maalesef can kayıplarımız oldu resmi kayıtlara göre 50.000 civarında yurttaşımızı yitirdik. Daha henüz kimliğine ulaşılamayan ya da kaybettiğini söyleyen cenazesine ulaşamayan yurttaşlarımızın olduğunu da biliyoruz. Mali külfet maddi kayıplarımız hakeza ancak biz güçlü bir devletiz daha da önemlisi millet olmanın farkında bilincinde bir devletin insanlarıyız. Bu nedenle o yaralarıyla hep birlikte saracağız bizim en büyük umudumuz şudur biz farklılıklarımızı zenginlik olarak görür ve birbirimizi daha iyi anlarsak mutlak surette başarılı olacağız. İnşallah nice iftarlarda hep birlikte ulaşalım bayramda mutlaka görüşme fırsatımız olur bir yerlerde ama göremeyeceğimiz dostlarımızın da şimdiden bayramınızı kutluyorum ”dedi

Başkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştuBaşkan Ercengiz çölyak hastaları ile iftarda buluştu

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Merkez'de Lider Aday: Ali Orkun Ercengiz!
Yerel

Burdur Merkez'de Lider Aday: Ali Orkun Ercengiz!

Burdur Merkez'de vatandaşlar gözlerini seçim sonuçlarına dikti. Yerel seçim sonuçlarıyla belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirleniyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vatandaşla bir araya geldi
Yerel

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vatandaşla bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnaflarla bir araya gelip sorun ve önerilerini dinleyerek vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Başkan Ercengiz kahvaltıda esnaflarla bir araya geldi

Başkan Ercengiz kahvaltıda esnaflarla bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bugün sabah kahvaltısında esnaflarla bir araya geldi.

Ali Orkun Ercengiz gençlerle bir araya geldi
Yerel

Ali Orkun Ercengiz gençlerle bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ÇYDD Burdur'un düzenlemiş olduğu etkinliğe katıldı.

Başkan Ercengiz: "Çocuklar mutluysa biz de mutluyuz"
Yerel

Başkan Ercengiz: "Çocuklar mutluysa biz de mutluyuz"

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Armağan İlci Mahallesinde yeni yapılan parkı incelemede bulunup, parktaki çocuklarla sohbet etti.

 Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  idari personel ile bir araya geldi
Yerel

Başkanı Ali Orkun Ercengiz, idari personel ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Sultandere Kampüsü idari personeli ile toplantı düzenlendi.