Burdur / Yeşilova

Adem Hoca'nın Burdur Turizm vizyonunda önemli bir viraj dönüldü

AK Parti Milletvekili Adayı Adem hocanın rektörlük döneminde başlattığı “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi tamamlandı ve Yeşilova’ya modern bir turistik otel kazandırıldı.

Adem Hoca'nın Burdur Turizm vizyonunda önemli bir viraj dönüldü

8 yıllık rektörlüğü döneminde sağlıktan hayvancılığa, spordan turizme kadar pek çok alanda Burdur’un gelişimi için önemli çalışmalara imza atan AK Parti Milletvekili Adayı Adem hocanın rektörlük döneminde başlattığı “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi tamamlandı ve Yeşilova’ya modern bir turistik otel kazandırıldı.

AK Parti 1.sıra milletvekili adayı Adem hoca, MAKÜ rektörlüğü döneminde Burdur’un en önemli turizm potansiyeli olan Salda gölünde konaklama sorunu çözmek için önemli bir adım atmıştı. Adem hocanın girişimleriyle hayata geçirilen “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi sayesinde Yeşilova ilçesi modern bir turistik otele kavuştu.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın verdiği mali destekle hayata geçirilen Lavanta Tepe Salda Oteli, 58 odası, toplantı ve konferans salonlarıyla konforlu ve rahat bir konaklama imkanı sunuyor.

Yeşilova ilçesinin Salda merkezli turizm potansiyelini bölge için bir önemli bir ekonomik girdiye dönüştürecek otelin hizmete açılmasından son derece memnun olduğunu ifade eden Adem hoca, “ Burdur’da güçlü bir turizm ekonomisinin oluşturulması için önce MAKÜ’de spor kamp merkezi projesiyle Lavanta Tepesi Otelini hayata geçirdik. Şimdi de Burdur için önemli bir turizm potansiyeli olan Salda gölüne ikinci bir oteli yine Lavanta Tepe Otel Salda ismiyle hizmete açtık.” açıklamasında bulundu.

Adem hoca siyasete atıldıktan sonra “ Burdur refah artış modeli “ üst başlığıyla kamuoyuyla paylaştığı güçlü Burdur vizyonundan biri de “ Türkiye turizminde Yeni Rota: Burdur “.

Burdur’un sahip olduğu çok zengin turizm potansiyelini güçlü bir turizm ekonomisine dönüştürmek istediklerini belirten Adem Hoca, Salda gölünde hizmete açtığımız yeni ikinci otelimiz bizim yeni dönemde hayata geçireceğimiz “ Türkiye Turizminin Yeni Rotası: Burdur “ vizyonumuz için bir başlangıç olarak görülmelidir. Yeni dönemde ise ilgili bakanlıklarımızdan Burdur’a özel destek ve teşvikleri de alarak, turizm bölgelerimizde uygulayacağımız asıl projemiz “ ev pansiyonculuğunun yaygınlaştırılması” olacaktır. Bu projemizle bir taraftan vakit kaybetmeden konaklama kapasitemizi artıracağız diğer taraftan turizmden elde edilecek geliri tabana yayma imkanımız olacaktır.“ dedi.

İşte Adem hocanın, Burdur’da güçlü bir turizm ekonomisi oluşturmak için yeni dönemde hayata geçireceği proje ve çalışmalar:

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj
Yerel

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, 28 Mayıs seçimi öncesinde seçim mesajı yayımladı.

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi
Yerel

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi

Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’dan oluşan AK Parti heyeti, Burdur iş dünyasının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. İşte detaylar...

Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'da mazbatayı aldı
Yerel

Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'da mazbatayı aldı

AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, beraberindeki heyet ile birlikte Burdur Adliyesinden mazbatalarını aldılar. İşte detaylar...

AK Parti Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldılar
Yerel

AK Parti Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldılar

AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, mazbatalarını Burdur Adliyesinde aldılar. İşte detaylar...

AK Parti Burdur'da durmak yok, rehavete yer yok
Yerel

AK Parti Burdur'da durmak yok, rehavete yer yok

AK Parti, 28 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Burdur'un Kemer, Karamanlı, Yeşilova ve Tefenni ilçelerinde çalışmalarını sürdürdü. İşte detaylar...

AK Parti Burdur, 28 Mayıs seçimleri için tek yürek
Yerel

AK Parti Burdur, 28 Mayıs seçimleri için tek yürek

AK Parti Burdur İl Başkanlığı, milletvekilleri ile birlikte 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Burdur’un Batı ilçeleri Gölhisar, Altınyayla ve Çavdır ’da saha çalışması gerçekleştirdi.