Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zeytinpark Eğitimleri programı kapsamında vatandaşlara Bahçe Peyzajı Eğitimi verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zeytinpark’ta vatandaşlara yönelik ücretsiz eğitim vermeye devam ediyor. Zeytinpark Eğitimleri programı kapsamında, Bahçe Peyzajı Eğitimi gerçekleştirildi. Zeytinpark Eğitim Salonu’ndaki eğitimde katılımcılara ekolojik, doğal, sosyal, kültürel, çevresel, ekonomik, teknolojik ve iklimsel yakın çevre ilişkileri hakkında bilimsel veriler doğrultusunda bilgiler verildi. Eğitimde, bitkisel, coğrafik ve yenilikçi sürdürülebilirlik, insan, flora ve fauna ilişkisini ön planda tutarak ihtiyaçlara göre çalışmaların nasıl gerçekleşmesi gerektiği anlatıldı.
Antalya'nın yeşil alanlarının daha estetik ve işlevsel olmasına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen eğitimde ayrıca yeşil alanların ve parkların daha sürdürülebilir olması ve Antalya'nın doğal ve kültürel zenginliklerinin korunması hedefleniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar 0242 345 00 14 numaralı telefonu arayarak iletişime geçip, eğitimlerle ilgili bilgi alabiliyor. Ayrıca eğitimlerin detaylarına Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan www.antalya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Karaman sınırında bulunan yayla yolundaki tehlikeli bölümleri yeni bir yol açarak güvenli hale getirdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyor.