Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Türk Halkbilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde hazırlanan ve Öğr. Gör. Gökhan Çağırgan tarafından yürütülen "Unutulan Burdur Türküleri" albüm projesi tamamlanarak dinleyicilerin beğenisine sunuldu.
Proje ile Unutulan Burdur Türküleri, Türk Halk Müziği sanatçıları; Bedia Akartürk, Sümer Ezgü, Makbule Kaya, Hüseyin Turan, Ferhat Erdem, Uğur Önür, Özge Öz, İsmail Çakır, Emre Dayıoğlu ve Fatma Yıldız’ın seslerinde tekrar hayat buldu.
Projenin yönetmenliğini yapan Öğr. Gör. Gökhan Çağırgan da albümde iki solo türkü seslendirdi. Albüm bünyesinde bugüne dek hiçbir yayında notaları ve ses kayıtları bulunmayan 4 esere ek olarak TRT Türk Halk Müziği repertuvarında notaları bulunan 9 Burdur türküsü de yer alıyor. Albümün ses kayıtlarının mix ve mastering işlemleri Ögr. Gör. Buğra Sercan Sahil tarafından gerçekleştirildi.
Yöre kültürünün korunması ve tanıtılması bakımından önem arz eden "Unutulan Burdur Türküleri" albümünün ses ve görüntü kayıtlarına https://www.youtube.com/playlist?list=PLu9BBWPwdw-p9q5rSBbdXlH6bFd6r4JGf YouTube sayfasından ulaşabilmekte ve tüm dijital platformlardan da dinlenebilmektedir.
Tefenni MYO'da Gençlik Sorunları ve Ruh Sağlığı Paneli
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Doç. Dr. Gökmen Arslan tarafından öğrencilere yönelik "İyi Hissetmek, Kötü Hissetmek, Bağımlılıktan Mutluluğa" söyleşisi gerçekleştirildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), MAKÜ-BAKA Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi birimleri tarafından öğrencilere yönelik olarak girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri veriyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Su Altı Sporları ve Dağcılık Topluluğu (MAKÜ-SAT), Antalya/Kaş bölgesinde yeni dönemin ilk dalışını gerçekleştirdi. 20 öğrenci, iki gün süren eğitimlerin ardından CMAS 1 Yıldız sertifikası aldı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve MAKÜ Genel Sekreteri Ümit Yavuz'u ziyaret etti.