Antalya

Türkiye’nin en yenilikçi ürünleri ödülleri sahiplerine kavuştu

2. Tarım, Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi’nde "En Yenilikçi Arı Ürünü" kategorisinde ödülün sahibi Bee & You Rhinapi Burun Spreyi oldu. Devamı haberimizde..

Türkiye’nin en yenilikçi ürünleri ödülleri sahiplerine kavuştu

2. Tarım, Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi’nde "En Yenilikçi Arı Ürünü" kategorisinde ödülün sahibi Bee & You Rhinapi Burun Spreyi oldu.
2. Tarım, Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi, Türkiye’nin en yenilikçi ürünlerine ev sahipliği yaparak tarım, gıda ve gastronomi alanında faaliyet gösteren kamu, sektör, akademi, sağlık çalışanları, finans uzmanları ve gastronomi sektörünün önemli isimlerini bir araya getirdi. Zirvede düzenlenen ödül gecesinde, Agri Plus Ödülleri kapsamında 32 firmanın 37 ürünü/girişimi ve ve Gıda Plus Ödülleri kapsamında 72 firmanın 179 ürünü/girişimi değerlendirilerek toplamda 42 farklı kategorideki ödüller sahiplerini buldu.2. Tarım, Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi’nde ödüller


Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, tarım, gıda ve gastronomi alanında faaliyet gösteren pek çok paydaşı buluşturdu. Alanında uzman 73 konuşmacının yer aldığı; 16 panel ve dual panel, 17 sunum ile; 2. Tarım, Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi dopdolu geçti. Katma değerli ürün üretimini teşvik etmek amacıyla düzenlenen, gıdanın "TEKNOFEST"i olan zirvede; Gıda İnovasyon Sergi Alanı’nda firmalar tarafından üretilen yenilikçi ürünlerin tadımı da yapıldı. Agri Plus Ödülleri bünyesinde 32 firmanın 37 ürünü/girişimi, 18 jüri üyesi tarafından 9 farklı kategoride değerlendirildi. Gıda Plus Ödülleri bünyesinde ise, 72 firmanın 179 ürünü/girişimi 70 jüri üyesi tarafından 33 kategoride değerlendirildi. Zirvenin 2. gününde düzenlenen ödül gecesinde toplamda 42 farklı kategorideki ödüller sahiplerini buldu."En Yenilikçi Arı Ürünü Ödülü Anadolu Propolisli burun spreyi oldu"


En Yenilikçi Arı Ürünü kategorisinde ödülün sahibi ürün Bee & You Rhinapi Burun Spreyi oldu. Formülün geliştiricisi Gıda Yüksek Mühendisi Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ödül töreninde yaptığı konuşmada yenilikçi ürünlerin önemine vurgu yaparak, “Sprey, Anadolu propolisi, okaliptus, gliserin, deniz tuzu ve deiyonize su içeren yüzde 100 doğal bir ürün. Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşıyan bu ürün aynı zamanda Sağlık Bakanlığından tıbbi cihaz sertifikalı. Sprey 4 yıllık bir Ar-Ge çalışmasının ürünüdür ve şu ana kadar yapılan 2 bilimsel çalışması mevcut” dedi."Tarladan Çatala İnovasyon"


Bu yılın zirve teması, "Tarladan Çatala İnovasyon" olarak belirlendi ve sektördeki geleceği şekillendirmek üzere markalaşma, inovasyon ve fikri mülkiyet konularını ele aldı. Panel ve sunumlar aracılığıyla sektördeki kilit konuları tartışan uzmanlar, gıda ürünlerinin kalitesini yükseltme, markalaşma stratejileri, ürünlere katma değer ekleme ve sektördeki ihracat potansiyeli gibi konularda değerli bilgiler paylaştı. Öncü firmaların başarılarını anlamak ve sektördeki yenilikçi adımları değerlendirmek amacıyla düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan Aslı Elif Tanuğur Samancı, deneyimleri üzerinden sektördeki kilit konuları ele aldı. Zirve, her yıl sektörün öncü isimlerini bir araya getirerek, inovasyonun ve ilerlemenin yol haritasını çizmeye devam edecek.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Korkuteli'nde 2 bin dekar arazi sulu tarıma açılıyor!
Yerel

Korkuteli'nde 2 bin dekar arazi sulu tarıma açılıyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği proje ile Korkuteli'nin Beğiş Susuzu Mahallesi'nde ilk defa tarımsal sulamada arıtma suyu kullanıldı. Atık suyun arıtılmasıyla elde edilen 'A' sınıfı sulama suyu 16 kilometrelik boru hattıyla 2 bin dekar araziye taşındı.

Tarım Kredi Marketlerde şok iddia! 9 milyon liralık vurgun iddiası
Yerel

Tarım Kredi Marketlerde şok iddia! 9 milyon liralık vurgun iddiası

Tarım Kredi Marketler'de muhasebe biriminde görevli bazı yöneticilerin, 9 milyon lira tutarında naylon fatura keserek kurumu dolandırdığı ortaya çıktı. Skandal, depo çalışanının dikkatli gözlemleri sonucunda fark edildi.

Tarımsal üretimi tehdit ediyor! Bayraktar destek istedi
Yerel

Tarımsal üretimi tehdit ediyor! Bayraktar destek istedi

TZOB Başkanı Bayraktar, buğday ve arpada rekolte tahminlerini açıkladı. Kuraklık nedeniyle rekoltede düşüş bekleniyor. Fiyatlar düşerken, Bayraktar destek artırılması çağrısında bulundu.

Girdi maliyetlerinde artış
İş Dünyası

Girdi maliyetlerinde artış

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Nisan ayı Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi'ni değerlendirdi. Tarım girdi maliyetlerinin aylık ve yıllık bazda artış oranları ve sektör üzerindeki etkileri hakkında detaylar.

Tarım Kredi'de indirim kaçmaz! 7 üründe yarı yarıya fiyatlar
Yaşam

Tarım Kredi'de indirim kaçmaz! 7 üründe yarı yarıya fiyatlar

Tarım Kredi Market, Haziran ayına özel yeni indirim kampanyası ile temel gıda ürünlerinde büyük indirimler sunuyor! Hemen en yakın Tarım Kredi Market'e gidin, fırsatları kaçırmayın!

Finike Hasyurt Tarım Fuarı Açıldı
Yerel

Finike Hasyurt Tarım Fuarı Açıldı

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde 27’nci kez kapılarını açtı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarımın başkenti Antalya’da