Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp zam yapılmayacağı konusuna açıklık getirdi.

Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmayacağını açıkladı. Dağ, enflasyonu düşürme hedeflerine odaklandıklarını ve yeni vergi düzenlemeleri üzerinde çalışıldığını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, asgari ücrete ara zam konusunda, "Burada artık esas mücadelemiz enflasyonu düşürmek noktasında. Haziran'dan itibaren de enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim" dedi.

CNN Türk yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan Dağ, AK Parti'deki değişim sürecine ilişkin, "Bayramdan önce istifa süreci oldu. Sahadaki değerlendirmelerle 7 tane daha il başkanı değişti. Seçimlerden sonra değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor. İl il ilçe ilçe çalışmalarımız sürüyor. AK Parti hem kendi içinde hem de ülkede sonuna kadar göstermiş bir parti" ifadelerini kullandı.

Saldırgan köpek yasasıyla ilgili konuşan Dağ, konuyla ilgili son bir toplantının daha yapılacağını belirtti. Dağ, "Çözüm konusunda değişik fikirler var. Biz bu sorunun çözümü konusunda adımlar atacağız. İnce eleyip sık dokuyoruz. Her kesimin görüşüne önem veriyoruz" şeklinde konuştu.

'DOĞRUDAN VERGİLERİ ARTIRACAK BİR DÜZENLEME SÜRECİNE GİTMEMİZ GEREKİYOR'

Yeni vergi düzenlemesine ilişkin son bilgileri aktaran Hamza Dağ, "Yansıyan bilgileri bakanlık yalanlıyor. Burada da çok somutlaşan bir şey yok. Yurt dışı harç pusulasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği bana söylendi. Doğrudan vergileri artıracak bir düzenleme sürecine gitmemiz gerekiyor. Bir reform noktasında bazı adımlar atılacak. Milletimiz müsterih olsun. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor. Orta Vadeli Program çerçevesinde süreç yürütülüyor" ifadelerini kullandı.

Siyasetteki normalleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, "Birileri ev ödevi verecek biz de yapacak değiliz. Müzakere etmezseniz çözemezsiniz. Biz diyalog noktasında bir şeye bugün de açık olduk daha önce de açıktık. Diyalog sürecinden Kılıçdaroğlu rahatsızdı. Bizim ittifakımız bellidir. Masa üstünde ayrı üstünde farklı altında farklı değildir. Bu ittifak sadece seçim kazanmak için değil bu ülkenin ve coğrafyadaki süreçlerde duruş koymaktadır" dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Asgari ücrete artış olur mu?
İş Dünyası

Asgari ücrete artış olur mu?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, asgari ücret zammı konusunda "Artışa ilişkin bir şey gelirse destekleriz" dedi. Detaylar haberimizde...

Asgari ücrete ara zam gelecek mi sorusuna net cevap
Yerel

Asgari ücrete ara zam gelecek mi sorusuna net cevap

'Başta ne karar alındıysa o' diyen Bakan Vedat Işıkhan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada temmuz ayında asgari ücrete zam olmayacağını duyurdu.

Emekli maaşı ne kadar oldu? Enflasyon ne kadar etkili oldu?
İş Dünyası

Emekli maaşı ne kadar oldu? Enflasyon ne kadar etkili oldu?

2024 yılında asgari ücret ile emekli maaşlarına yapılan zamlar açıklandı. Emekli aylığı ne kadar oldu ? işte detaylar...

Yeni asgari ücret yetersiz kaldı! Onların yaşam maliyetinin bile altında
İş Dünyası

Yeni asgari ücret yetersiz kaldı! Onların yaşam maliyetinin bile altında

Aralık ayı verilerine göre, yeni asgari ücretle yaşama maliyeti karşılaştırıldığında bekar bir çalışanın aylık harcamaları 18,796 TL'yi geçti. Açlık sınırı 14,431 TL, yoksulluk sınırı ise 47,009 TL olarak belirlendi. Detaylar haberimizde!

Asgari ücrette o 2 lira neden var? Cevabı haberimizde!
Yerel

Asgari ücrette o 2 lira neden var? Cevabı haberimizde!

2024 yılı için belirlenen 17 bin 2 TL’lik yeni asgari ücret miktarının küsuratı tartışma konusu oldu. Buna göre asgari ücretin SGK prim ödemeleri nedeniyle günlük ücret üzerinden belirlenmesi sebebiyle rakamın küsuratlı çıktığı öğrenildi.

2024 Asgari Ücret Açıklandı: rekor zam geldi, işte Detaylar...
İş Dünyası

2024 Asgari Ücret Açıklandı: rekor zam geldi, işte Detaylar...

2024 yılı asgari ücreti belli oldu! Yeni asgari ücret net 17,002 TL olarak açıklandı. Asgari ücret zammıyla ilgili detaylar, rakamlar, brüt ücret ve işveren maliyeti haberimizde.