Telefon Şarjınızı 2 Katına Çıkartmanın Püf Noktaları! Uzmanlardan Öneriler

Telefon şarj süresini uzatmanın püf noktaları! Uzmanlar, telefonun şarj ömrünü artırmak için dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyor. İşte telefon şarjınızı daha uzun süre kullanmanın pratik yöntemleri!

Telefon Şarjınızı 2 Katına Çıkartmanın Püf Noktaları! Uzmanlardan Öneriler

Akıllı telefonları daha uzun kullanmak için mutlaka bu yöntemi deneyin. Gün boyu telefonu kullanıp şarj süresini 2 katına çıkartmak için yapılması gereken tek yöntem buymuş. Peki, telefonun şarjı nasıl daha uzun kullanılır? İşte merak edilen sorunun yanıtı…

Günümüzde hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonların çabuk biten şarjları da zaman zaman büyük bir çile haline dönüşüyor. Uzmanlar telefonların şarj süresinin daha uzun kullanılabilmesi için yapılması gerekenleri tek tek açıkladı. Peki, telefonun şarjı nasıl daha uzun kullanılır? İşte merak edilen sorunun yanıtı…

ŞARJ SÜRESİNİ UZATIN

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda telefonların zorunlu olmadığı sürece şarjının sıfıra kadar boşaltılmaması gerektiğini söylüyor. Modern telefonlar bu yaklaşımı gerektirmeyen lityum piller kullanırken pil hafızasını genişletmek ve pil ömrünü uzatmak için şarj sınırının %50 ile %80 arasında tutulması gerektiği belirtiliyor.

Cihazların gün içerisinde birkaç kez küçük aralıklarla şarj edilmesi gerektiğini tavsiye eden uzmanlar, kablosuz şarj ve güç modunu kullan seçeneğinin tercih edilmesi gerektiğini aktarıyor. Telefonların şarj edilme işlemi sırasında kılıfından çıkarılması gerektiğini tavsiye eden uzmanlar, cihazın düz bir yüzey üzerinde olacak şekilde bataryadan gelen ısıyı eşit şekilde dağıtarak daha yüksek verim alınacağını belirtiyor. Özellikle telefonunu gece şarj eden kişilerin bu duruma çok dikkat etmesi gerekmektedir.

TELEFON BATARYASINDA NASIL DAHA UZUN KULLANILIR?

Telefonların pil ömrünün daha uzun olması için telefon ile birlikte verilen orijinal şarj cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

TELEFON KAÇ KEZ ŞARJ EDİLİR?

Kullanıcılar lityum pillerin sınırlı sayıda deşarj ve şarj döngüsüne sahip olduğunu gözden kaçırıyor. Telefonu sürekli olarak %100'e kadar şarj etmek ardından sıfıra düşürmek telefonların verimini de düşürmektedir. Bu durumda telefonların aktif bir şekilde deşarj olmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu yöntem ile birlikte telefonlarınız daha hızlı şarj tüketirken pil performansını da düşürmüş oluyorsunuz. Uzmanlar telefonun her zaman %50 oranında tutulması gerektiğini belirtirken güç tüketiminin manuel olarak azaltılabileceğini otomatik parlaklık modunun ve arka plan modunun ayarlanabileceğini belirterek düşük enerji tüketiminin aktif hale getirilmesi gerektiği belirtiliyor.

TELEFON GECE ŞARJ EDİLİR Mİ?

Akıllı telefonların gece boyu şarjda kalmasına karşı uyarılarda bulunan uzmanlar aşırı elektrik akışından dolayı pilin zarar görebileceğini belirtiyor. Telefonların istenen sınıra ulaşması ile birlikte güç tüketimini durduracak kadar akıllı olduğu belirtilirken uzun süre şarjda kalması durumunda aşırı ısınma sorunu görülmektedir. Bu kapsamda şarj edilen telefonları kılıfından çıkartmanın önemli olduğu aktarılıyor.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

İbn-i Sina'nın Bin Yıl Öncesinden Gelen İncir ve Zeytinyağı Karışımı! Sağlığınıza Işık Tutuyor
Yaşam

İbn-i Sina'nın Bin Yıl Öncesinden Gelen İncir ve Zeytinyağı Karışımı! Sağlığınıza Işık Tutuyor

İbn-i Sina'nın önerdiği bin yıllık formül! İncir ve zeytinyağı karışımı, sindirimden bağışıklık sistemine, kanser önlemeden cilt sağlığına kadar pek çok alanda fayda sağlıyor. Günde 2 kez tüket, sağlığın için bu etkili karışımın avantajlarından yararlan!

Burdur'da Baca Yangını Paniğe Sebep Oldu
Yaşam

Burdur'da Baca Yangını Paniğe Sebep Oldu

Burdur'un Konak Mahallesi'nde bir apartmanın bacasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Bucak Devlet Hastanesi'ne Göz Hastalıkları Uzmanı Atandı! Bucak'a hayırlı olsun
Yaşam

Bucak Devlet Hastanesi'ne Göz Hastalıkları Uzmanı Atandı! Bucak'a hayırlı olsun

Bucak Devlet Hastanesi'nde uzun süredir devam eden Göz Hastalıkları Uzmanı açığı Op. Dr. Kadir Bilgen'in atanmasıyla sona erdi. Op. Dr. Bilgen bugün itibarıyla hastalara hizmet vermeye başladı.

Burdur'da güvenlik güçlerine eğitim verildi
Yaşam

Burdur'da güvenlik güçlerine eğitim verildi

Burdur'da "Aile İçi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Değerler" konulu eğitim faaliyetinde er ve erbaşa eğitim verildi. Detaylar haberimizde...

Dikkatli olun! Yoksa Trafikten Men edilebilirsiniz!
Yaşam

Dikkatli olun! Yoksa Trafikten Men edilebilirsiniz!

Burdur Emniyet ekipleri, trafik güvenliğini sağlamak ve sürücüleri trafik kurallarına uymaya teşvik etmek amacıyla Işık Donanımları Kullanımına Yönelik Denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde 7 araç trafikten men edilirken, 21 araç sürücüsüne de trafik idari para cezası uygulandı.

Muratpaşa'da komşu Buluşmaları başlıyor
Yaşam

Muratpaşa'da komşu Buluşmaları başlıyor

Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, ‘Komşu Buluşmaları’na Güzeloba Mahallesi’yle başlıyor. İlk buluşma, 28 Şubat Çarşamba, 18.00’de mahallenin kapalı pazar yerinde gerçekleşecek.