Antalya’nın Manavgat ilçesinde jandarma tarafından yapılan tarihi eser operasyonunda 3 kişi tutuklandı, 1 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Manavgat İlçe Jandarma ve Antalya İl Jandarma KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 5 adet kafa figürü ve 1 adet insan figürü olmak üzere 6 adet tarihi eserin ele geçirildiği operasyonda 4 şüpheli yakalanmıştı.
Jandarma ekiplerinin olayla ilgili olarak yakalayarak gözaltına alınan ve jandarmadaki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Mehmet Ali Sülek, Barış Sülek ve İsmail Güler tutuklanarak Ilıca Cezaevine gönderilirken, A. H. A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 2 şüpheli yakalandı.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, 1 Ekim-20 Ekim tarihleri arasında yaptığı operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ve tarihi eser ele geçirdi.
Burdur Çeltikçi'de gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 128 tarihi eser ele geçirildi. Kültürel mirasın korunması için güvenlik güçleri aralıksız çalışıyor.
Burdur'un Bucak ilçesinde Kremna Antik Kentinde kazı yaparken suçüstü yakalandılar.
Burdur’da Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda tarihi eser ele geçirildi.
Antalya’nın Korkuteli ilçesinde jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda 17 sikke, büyüteç, av tüfeği ve av tüfeğine ait 3 fişek bulundu.