Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde SAT-2 serotipi hastalığı sonrası büyükbaş hayvanlara aşı yapılmasına başlandı.
Ülke genelinde yeni görülen SAT-2 serotipi şap hastalığına karşı etkili olan yeni aşının Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından illere gönderiminin sağlamasının ardından, Antalya ve ilçelerinde aşılama işlemlerine başlandı. Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Bakanlığımızca gönderilen aşılar, hayvan sağlığı ekiplerimizce hafta sonu gözetilmeden 19 ilçemizde eş zamanlı uygulanmaya devam etmektedir. Ekiplerimizin yapmış olduğu aşılama yanında, hayvan sahiplerimizin işletmelerinde temizlik ve dezenfeksiyon tedbirlerini almaları hastalıkla mücadelede büyük önem arz etmektedir" bilgisi verildi.
Gazipaşa Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, SAT-2 serotipi hastalığına karşı aşılama çalışmalarına başladı. Tarım ve Orman Müdürlüğünce, şap hastalığını önlemek amacıyla ekip oluşturuldu. Ekipler, ilçenin farklı noktalarındaki hayvan çiftlik ve ahırlarını gezerek aşılama yapıyor. Aşılama yapılan çiftliklerde dezenfeksiyon çalışması da gerçekleştiren ekipler, çiftçilere broşür dağıtarak şap hastalığına karşı önlem almalarını sağlıyor. Gazipaşa Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan, "Kıymetli yetiştiricilerimiz. Hayvanlarınızın sağlığı için mutlaka şap aşısını yaptırın" şeklindeki açıklama ile hayvan yetiştiricileri aşı konusunda tekrar uyarıldı.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi bölgesi Başkanı Ali Bahar tekne kazasında hayatını kaybetti. Ali Bahar cenazesi ne zaman ve nereden defin edilecektir. Detaylar
Burdur Antalya karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. Detaylar haberimizde...
AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Yunus Emre Coşkun, Elmalı-Korkuteli yol yapım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.