Özbekistan Devlet Veterinerlik ve Hayvancılık Geliştirme Komitesi Hayvan Kimliklendirme Kayıt ve Takip Genel Müdürü Bakhtiyar ATAMURADOV ve beraberindeki heyet ile Tarım ve Oman Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Mustafa UZ 10 Mayıs 2024 tarihinde Merkez Birliğini ziyaret etti.
Ziyaret çerçevesinde Merkez Birliği Genel Sekreteri İbrahim KARAKOYUNLU heyete Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kuruluşu ve tarihçesi ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ardından genel teknik konular ve Türkiye’de yapılan ırk ıslahı çalışmaları, yetiştirici birliklerinin kurulması ve örgütlenmesi, soy kütüğü kayıt sistemi ve hali hazırda yürütülmekte olan projeler konusunda bilgiler verildi.
Özbekistan ile Merkez Birliği arasında, büyükbaş hayvancılık ile ilgili yeni projeler ve kayıt sistemi kurulması hususlarında iş birliği konuları görüşüldü.
Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, 2022 yılında üreticilerin yaşadığı zorluklara dair açıklamalarda bulundu.
Türkiye Damız Sığır Yetiştiricileri Merkezi Birliğinin (TDSYMB) düzenlediği İl Birlik Başkanları Toplantısı’na katılan Bakan Kirişci: “Tarım ülkesi olma vasfımızı daha ileriye götürmek mecburiyetindeyiz” dedi
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen ile beraberindeki heyet, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği'ni ziyaret etti. Ziyaret detayları ve toplantı sonuçları için tıklayın.
Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Burdur'un Nabzı programında üreticilerin sorunlarına değindi. Özel, üreticinin desteklenmesi gerektiğini ve odaların bu konuda önemli rol oynayabileceğini söyledi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Dünya Kooperatifçilik Günü’nde DSYB Genel Başkanı Kamil Özcan ve Kadın Kooperatifini ziyaret etti.
Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal ÖZEL, Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZCAN, Meclis Başkanı Mustafa İLERİ, Meclis Üyeleri Murat SARI, Süleyman AY, Mehmet BESLER, Ahmet Ali ÇETİNER, Mustafa GÜNEŞ, Rıza ÇAVUŞ, Himmet ERTEKİN, Mehmet TURAN, İsmail KAYABAŞ, Mehmet ÖZKAN ve Genel Sekreter Mustafa MUTLU Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.