Burdur

Osman Gök, CHP Burdur Milletvekili Aday adayı oluyor

CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı Osman Gök, aday adayı olacağını basın açıklaması ile duyurdu.

Osman Gök, CHP Burdur Milletvekili Aday adayı oluyor

CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı Osman Gök, aday adayı olacağını basın açıklaması ile duyurdu.

Burdur Milletvekili Aday Adayı Osman Gök basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Değerli Hemşehrilerim,

Öncelikle Ülkemizde 11 ili vuran depremin neden olduğu can kaybı ve yıkımlar nedeniyle derin üzüntü duyduğumu ifade ediyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Kurucu Genel Başkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Adalet Yürüyüşünün onurlu lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar tüm genel başkanlarımızın verdikleri mücadelenin rehberliğinde;

Ülkemizi karanlığa çekmek isteyenlere karşı Mustafa Kemal Atatürk devrimlerini yaşatarak, O’nun vizyonunu tam anlamıyla hayata geçirmek için;

45 yıllık siyasi geçmişimle, siyasetin içinden, sizlerden, halktan biri olarak bilindik ideallerim ve amaçlarım doğrultusunda, bilgimle, tecrübelerimle, çalışkanlığım ve dürüstlüğümle Burdur’a yeni bir ses, yeni bir nefes olacağıma olan inancımla,

2023 yılı Türkiye Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 28. Dönem Burdur Milletvekili aday adayı olduğumu kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

 

Osman GÖK kimdir?
Osman Gök, 1957 yılında Antalya’da doğdu. CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı Osman Gök Burdur Lisesi’ndeki öğrencilik yıllarının ardından yüksek öğretimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı.
Üniversitede almış olduğu eğitim doğrultusunda 1980 yılında ticari hayata atıldı. 1994 yılından itibaren Galeri Osman Ltd. Şti. çatısı altında Beko beyaz eşya, İstikbal Mobilya ve Tefal bayilikleri ile halen ticarete devam etmektedir.
Öğrenciliği sırasında kültürel ve sosyal çalışmalarının yanı sıra sivil toplum örgütleri ve öğrenci derneklerinde aktif olarak görev alan Gök, siyasi yaşamına, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yasaklı olduğu dönemde Burdur Sosyal Demokrat Halkçı Parti üyeliği ile başladı. Siyasi yasakların sona ermesinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği ile devam etti.
Yoğun iş ve siyaset hayatıyla birlikte sosyal faydanın öncelikli olduğu gönüllülük esaslı dernek çalışmalarını da etkin olarak sürdürdü.
Tüm yaşamı boyunca Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisini takip eden, akıl ve bilimin ışığında, ilkeleri doğrultusunda her zaman aktif olarak mücadele eden Osman Gök CHP İl/ İlçe Örgütleriyle birlikte CHP’nin tüm kademelerinde aralıksız çalışmalarına devam etti.
Siyasi yaşamı doğrultusunda;
• CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği,
• CHP Burdur İl Yönetim Kurulu üyeliği,
• Belediye Meclisi üyeliği (1999),
• İl Genel Meclisi üyeliği (2009),
• CHP Burdur İl Başkanlığı (2018),
• 33. Olağan Kurultay’da CHP Burdur ili Kurultay Delegesi,
• 2018 Genel Seçiminde 27. Dönem CHP Milletvekili adaylığı
görevlerini başarıyla yerine getirdi.
Sosyal Sorumlulukları doğrultusunda;
• Burdur Genç İş Adamları Derneği Başkanlığı,
• Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Meclis üyeliği (2002-2009, Mayıs 2013- Ekim 2013),
• Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Burdur Şube Başkanlığı (2013- 2017),
• Burdur Yerel Gündem 21 üyeliği,
• Burdur Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeliği,
• Burdur Yardım Sevenler Derneği üyeliği,
çalışmalarına halen devam etmektedir.
1964 yılından beri Burdur’da ikamet eden, orta düzeyde İngilizce bilen Gök, Nurçin İlci Gök ile evli olup Selin Gök’ün babasıdır.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

CHP Burdur'da Milletvekili Adaylığı için 5 aday adayı sahada
Yerel

CHP Burdur'da Milletvekili Adaylığı için 5 aday adayı sahada

2023 genel seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nden 5 aday adayı milletvekili adayı olabilmek için çalışmalara başladı.

Kanser Tedavisinde Fark Yaratan Teknolojiler
Yaşam

Kanser Tedavisinde Fark Yaratan Teknolojiler

Kadınlarda kanserden ölümlerin en sık ikinci sebebinin meme kanseri olduğunu belirten uzman isim, meme kanseri tedavileri ile ilgili önemli tavsiye ve açıklamalarda bulundu.

2022 yılı 1. dönem buzağı destekleme ödemeleri yapılıyor
Yerel

2022 yılı 1. dönem buzağı destekleme ödemeleri yapılıyor

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Tarım ve Orman Bakanlığı 2022 yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Üniversite öğrencilerini Burdur'a bekliyoruz
Yerel

Üniversite öğrencilerini Burdur'a bekliyoruz

Burdur Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: "3 Nisan 2023 Pazartesi gününden itibaren üniversite öğrencilerini şehrimize bekliyoruz" dedi.

Mehmet Cadıl'dan, Başkan Meçikoğlu'na ziyaret
Yerel

Mehmet Cadıl'dan, Başkan Meçikoğlu'na ziyaret

Bucaklı Hayırsever İş İnsanı Mehmet Cadıl, Kanal 15 Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Dilek ile birlikte Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Burdur Belediyesi’nden memura ek ücret; İşte miktarı
Yerel

Burdur Belediyesi’nden memura ek ücret; İşte miktarı

Burdur Belediyesi ile TÜM YEREL-SEN arasında imzalanan sözleşme ile Burdur Belediyesi’nde görev yapan 145 memur aylık 4150 TL net iyileştirme alacak.