Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin destek eğitim kurs merkezleriyle LGS’ye hazırlanan 111 öğrenci 4 Haziran Pazar günü yapılacak sınavda ter dökecek. Zeytinköy Destek Eğitim kurs Merkezi öğrencilerinden Burak Özer, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, “Buranın ücretsiz olması ve herkesin eşit imkanlara sahip olması çok güzel” dedi.
Muratpaşa Belediyesi’nin 3 mahallede bulunan destek eğitim kurs merkezlerinde bu yıl 111 öğrenci LGS’ye hazırlandı. Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri’nde yer alan merkezde 4 Haziran’da yapılacak sınav için artık son tekrarlar yapılıp son deneme sınavları çözülüyor.
Merkezin fen bilgisi öğretmeni Zeynep Öztürk, kurs merkezlerine birinci sınıf hariç ilk ve ortaokul öğrencilerinin kabul edildiğini söyledi. 8’inci sınıf öğrencileri için yoğun bir LGS programı uyguladıklarını dile getiren Öztürk, “Bu seneki öğrencilerimizin başarıları iyi belli bir seviyeye ulaştı” dedi.
Muratpaşa Belediyesi 2014’te Zeytinköy ve Ermenek, 2017’de ise Memurevleri destek eğitim kurslarını açarken TEOG döneminde yüzde 100 olan başarılarını LGS’de ise yüzde 90 seviyesinde sürdürdü. Zeytinköy Destek Eğitim Kurs Merkezi’ne 2’nci sınıftan itibaren devam eden Burak Özer, bu yıl LGS’de ter dökecek öğrencilerinden biri. Kursun çok faydasını gördüğünü belirten Burak, “Deneme sınavlarıyla yapabileceğimizin en iyisine ulaştığımı düşünüyorum. Buranın ücretsiz olması ve herkesin eşit imkanlara sahip olması çok güzel” diye konuştu.
İlkokuldan itibaren kursa gelen Deniz Olgun ise öğretmenlerin çok ilgili olduğunu söyledi. LGS için çok fazla tekrar yapıp sorun çözdüklerini anlatan Deniz, “Çok iyi bir hazırlık yılı geçirdik. Hem eğitim hem de motivasyon anlamında. Geziler de düzenlendi. Öğretmenlerimizin emekleri çok” dedi.
Muratpaşa Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Bambus Plajı ihalesinin iptalinin ardından yapılan açıklamalara karşı açıklama yayınladı. #BambusPlajı #MuratpaşaBelediyesi #KıyıKanunu #HalkPlajı #KamuYararı #SiyasetÜstü #Antalya
Voleybol, basketbol, squash, güreş, yüzme, kickboks, cimnastik ve tenis olmak üzere 9 branşta faaliyetlerini sürdüren Antalya Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü’nün 600’e yakın lisanslı sporcusu bulunuyor.
40 yıl öncesine dayanan kamulaştırmalarla ilgili davaların peş peşe sonuçlanmaya başlamasıyla milyarlarca liralık tazminat ödemeleriyle karşı karşıya kalan Muratpaşa Belediyesi, konuyla ilgili olarak kamuoyuna bilgilendirme amaçlı açıklama yaptı...
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin kısa adı MAG olan afet gönüllüsü programına katılan 32 kişi, AFAD eğitim ve tatbikatını başarıyla tamamlayarak GEA Arama Kurtarma ekibinin üyesi oldu.
Antalya’da 55 mahallesi bulunan Muratpaş’da yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi, Belediye Başkanı Ümit Uysal başkanlığında toplandı.
Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı kapsamında Polonya’dan Antalya’ya gelen öğrenciler Muratpaşa Belediyesi’nin konuğu oldu.