Muratpaşa Belediyesinin "Çevreci Komşu Kart" projesiyle ilçe sakinleri 2023'te cam, plastik, kağıt ve metalden oluşan 2 milyon 242 bin 809 kilogram ambalaj atığını kaynağında ayrıştırdı ve 1 milyon 945 bin 817 lira kazandı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen ‘Sıfır Atık' projesinin de temelini oluşturan Muratpaşa Belediyesinin geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart, Nisan 2016'da 2 mahallede pilot uygulama olarak başladı. Elde edilen başarının ardından proje tüm Muratpaşa'da uygulanmaya başlandı.
Projeyle geçen yıl, cam, kağıt, plastik ve metalden oluşan 2 milyon 242 bin 809 kilogram ambalaj atığı ev ev toplandı. İlçe sakinleri atmayıp biriktirdikleri bu atıklar karşılığında 1 milyon 945 bin 817 lira kazandı. Muratpaşa'da 2023'de en fazla toplanan atık türü yüzde 44 oranla kağıt olurken, bunu yüzde 31 oranında plastik atık takip etti.
Muratpaşa Belediyesinin 2016'da hayata geçirdiği Çevreci Komşu Kart Projesi çerçevesinde bugüne kadar 23 milyon geri dönüştürülebilir atık toplandı. Ev ekonomisi için ek oluşturan projeyle ilçe sakinleri 10 milyon 300 bin lira kazandı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.