Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Mühemdislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu tarafından “Gücün Kontrolü Elinizde: Yılmaz Redüktör” adlı seminer düzenlendi.
Avşar Han Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yılmaz Redüktör firmasından Makine Mühendisi Gedikoğlu ve Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz katıldı.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu Akademik Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çifci’nin konuşmasıyla başlayan seminerde, Makine Mühendisi Murat Gedikoğlu ve Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz, katılımcılara redüktörlerin temel prensipleri ve endüstrideki pratik uygulamaları hakkında sunumlar gerçekleştirdiler. Ayrıca redüktörlerin işleyişi, kullanım alanları ve önemi hakkında detaylı bilgiler verildi.
Yılmaz Redüktör firması, seminerde öğrencilere sektördeki kariyer fırsatları hakkında da bilgi vererek, genç mühendis adaylarının sektöre katılımını teşvik etti. Seminer, öğrenciler arasında büyük ilgi gördü ve öğrenciler, redüktörlerin mühendislik alanındaki önemini daha iyi anlama fırsatı buldular. Etkinlik, öğrencilerden gelen sorular ile devam etti.
Seminer, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu Akademik Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ÇİFCİ tarafından Makine Mühendisi Murat Gedikoğlu’na ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Asım Gökhan Yetgin tarafından Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz’a teşekkür belgesi ve hediye takdimiyle son buldu.
Demir Mühendislik firması Elektrik Mühendisi Ömer Demir tarafından Burdur'un Bucak ilçesine kazandırıldı.
2. Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri çalışmalarını sergilediler.
Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'a müjde! Dereboğazı ve Tek çeşmeleri yeniden açıldı. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, geçici olarak kapatılan çeşmelerden alınan son numunelerin temiz çıkması sonucu çeşmelerin yeniden kullanıma uygun olduğu tespit edildi.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.