MİLLİ SPORCULARDAN VALİ ÖKSÜZ'E GENÇLİK HAFTASI ZİYARETİ
Burdur Valisi Türker Öksüz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında kutlanan Gençlik Haftası dolayısıyla ziyarette bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile beraberinde yer alan milli antrenör ve sporcuları kabul etti.
Ziyarette Milli Güreş Antrenörü Kıymet Koçyiğit, Milli sporcular, 2023-2024 U 11 46 Kiloda Türkiye 1'incisi ve 2023-2024 U 15 Türkiye 1'incisi Burdur Şehit Akif Ortaokulu Öğrencisi Begüm Dikici, 2023-2024 Yıldızlar Kız Türkiye Sağ Kol Ve Sol Kol 1'incisi ve 2023-2024 Avrupa Bilek Güreşi Sağ Kol Avrupa 2'ncisi, Sol Kol Avrupa 3'üncüsü Bahçeşehir Ortaokulu Öğrencisi Jineps Zeynep Kıyıcı yer aldı.
Hafta kapsamında yapılan etkinliklerle ilgili İl Müdürü Kemerkaya'dan bilgi alan Vali Öksüz, yıl içerisinde yaptıkları derecelerle ilimize gurur yaşatan milli sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Emekleri dolayısıyla antrenör Koçyiğit'in şahsında tüm hocalara da teşekkür eden Vali Öksüz, gençlerin spor ve kültürel etkinliklere katılımlarının çok önemli olduğunu vurgu yaparak, elde edilen bu derecelerin, başarıların bu anlamda teşvik edici ve örnek olduğunu ifade etti.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.