Yapılacak olan öğretmen atamasının 20 bin olarak açıklanmasının ardından CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de açıklamada bulundu.
CHP Burdur Milletvekili, yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki derslerinde öğrencileriyle olması gereken öğretmenler bugün sosyal medyada eylem yapıyorlar. Ne istiyorlar? Mülakatın kaldırılmasını istiyorlar. 14 Mayıs seçimleri öncesinde meydan meydan gezip 'yüz bin öğretmen atayacağız' diyenlerin sözlerini tutmasını istiyorlar. Artık atanamadıklarının değil, tamamen atanmayan öğretmen olduklarının hepsi farkında. Burdur'umuzda köylerimizi geziyoruz, dolaşıyoruz. Birçok köyümüzde ne yazık ki nüfus ortalaması çok yaşça büyük görünmekte. Birçok genç arkadaş köylerden uzaklaşmakta, üretimden uzaklaşmakta ve bunun en büyük sebebi köylerdeki okulların kapanması. Ne yazık ki, köylerdeki çocuklar öğretmenlerini bekliyor, öğretmenler öğrencilerini bekliyor. Bu zulme son verelim, atanmayan öğretmenleri atayalım." ifadelerini kullandı.
Gebze'de Mesleki Eğitim Merkezi'nde rüşvet ve diploma skandalı! Para karşılığında diploma verildiği iddiasıyla yapılan operasyonda 3 eğitimci tutuklandı. Milyonlarca TL kamu zararı olduğu tahmin ediliyor.
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 3. Korkuteli Eğitim Şenlikleri kapsamında ilçedeki öğretmenlerden oluşan Tük Halk Müziği şöleni düzenledi.
İstanbul'da öğretmenin ölümüyle sonuçlanan olay sonrasında Burdur'un Bucak ilçesinde öğrenci Görkem Deniz Kara, arkadaşıyla birlikte Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda eylem yaptı.
Sendikaya bağlı öğretmenler bugün ilk derse girmedi, cuma günü ise tamamen iş bırakacaklar. Öğretmenler perşembe günü okullarda, cuma günü ise il milli eğitim müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak. Öğretmen grevi ne zaman? Öğretmenler neden grev yapacak? İşte detaylar...
Deprem güçlendirmesi nedeniyle uzun bir süredir tadilat çalışmaları süren Yalvaç Öğretmenevi, geçtiğimiz haftadan itibaren hizmet vermeye başladı.
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, "Öğretmen Mesleki Kariyer Bilgilendirme Günleri” seminerinde yaptığı konuşmada "Öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini artırmaları için her daim yanlarında olacağız” dedi.