İstanbul

Memurlar için müjdeli haber! 30 Bin lirayı geçiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaşlarına Ocak 2024'te yapılacak artışın yaklaşık yüzde 50'ye yaklaşacağını açıkladı. Bu artış, memurlar için önemli bir rahatlama sağlayacak.

Memurlar için müjdeli haber! 30 Bin lirayı geçiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın ne kadar olacağına dair ve diğer çalışma hayatında yapılacak düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara'da gazetecilere açıklama yaptı.

Memur maaşlarına dikkati çeken Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların devam ettiğine vurgu yaptı.

"En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan 33 bin lira seviyesine çıkacak"

Işıkhan, "Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50'ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." dedi.

"Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacak"

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Işıkhan, bu konu hakkında şöyle konuştu:

Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.

"EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işlemi yapıldı"

EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını söyleyen Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT'lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın oranını aktardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın oranını aktardı
Bağ-Kur prim gün sayısı düşürülecek

Seçim vaatleri kapsamında da pek çok düzenlemenin peyderpey hayata geçeceğini belirten Işıkhan, şöyle devam etti:

Bağ-Kur prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200'e düşürülerek SSK'lılarla eşitlenecek. 1 milyon Bağ-Kur'lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.

Birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge

Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlattı.

"Yaşlı bakım sigortası hayata geçiriliyor"

Yaşlı bakım sigortasının da hayata geçirilecek düzenlemelerden olduğunu belirtti.

ensonhaber

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Enflasyon farkı memur ve emeklinin maaşını nasıl etkileyecek?
İş Dünyası

Enflasyon farkı memur ve emeklinin maaşını nasıl etkileyecek?

Ağustos ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı da belli oldu. Memur ve memur emeklisi ocak ayında alacakları yüzde 15'lik zamma şimdiden enflasyon farkı almaya hak kazandı.

Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Çifte Zam Yolda: İşte Detaylar
Yerel

Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Çifte Zam Yolda: İşte Detaylar

Toplu sözleşme görüşmelerinden anlaşma sağlanamasa da memurlar, 3600 ek gösterge ile çifte zam alacak. Hakem kurulunun kararı ile belirlenecek 2024-2025 zammı öncesinde memurlara verilecek 3600 ek gösterge, bir gelir artışına neden olacak. Bu düzenleme ile 30 yıl çalışan memurların emekli aylığı ve ikramiyesi artacak

Milyonları ilgilendiriyor Hükümetin yeni zam teklifi de zayıf kaldı
Türkiye

Milyonları ilgilendiriyor Hükümetin yeni zam teklifi de zayıf kaldı

Hükümet, memur ve memur emeklilerine toplu sözleşme zammı için yeni teklifini sundu. Memurlara önerilen yeni zamlar ve talepleri detaylarıyla öğrenin.

Hükümet teklifi açıkladı! İşte önerilen zam oranı
Türkiye

Hükümet teklifi açıkladı! İşte önerilen zam oranı

Hükümet, memur ve memur emeklileri için toplu sözleşme zammı teklifini açıkladı. Memurlara 2024 ve 2025 yılları için toplamda %34 zam önerildi. Detaylar haberimizde.

Görüşmeler Başladı İşte Memur ve Memur Emeklilerinin Talepleri
Türkiye

Görüşmeler Başladı İşte Memur ve Memur Emeklilerinin Talepleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde yapılan 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri başladı. Memur-Sen'in talepleri, 2024-2025 yıllarında toplamda yüzde 110 zam içeriyor.

Memurlardan dev zam ve kira desteği talebi yüzde 70...
Türkiye

Memurlardan dev zam ve kira desteği talebi yüzde 70...

Memur-Sen'in 2024-2025 Toplu Sözleşme Talepleri: Yüzde 70 zam, kira desteği ve daha fazlasıyla memurun beklentileri açıklanıyor.