Bölgesel Amatör Lig'de Burdur temsilcisi MAKÜSpor, Eskişehir Yunusemrespor ile evinde oynadığı maçta 5-1 kazandı.
Grupta 16. hafta müsabakasına çıkan Burdur MAKÜSpor, Eskişehir Yunusemrespor ile Gazi Atatürk Stadında karşı karşıya geldi.
Müsabakaya hızlı başlayan Burdur MAKÜSpor, 10. dakikada perdeyi açan, Ahmet Burak Kömürcü ilk yarının skorunu belirleyen golü atarken, 2. gol ise 33. dakikada Burak Köse attı. İlk yarı 3-0 sona erdi.
Karşılaşmanın ikinci yarısında Eskişehir Yunusemrespor 70. dakikada attığı gol ile farkı ikiye indirirken, Burdur MAKÜSpor, Nurullah Aslan'ın 75. dakikada, Ahmet Burak Kömürcü'nün 83. dakikada attığı goller ile karşılaşma 5-1 sona erdi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları fikstürü gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.
Bölgesel Amatör Lig 5’inci grupta mücadele eden Burdur Maküspor ligin ilk yarısının son maçını kazanıp devre arasına galibiyetle girmek istiyor.
Burdur MAKÜ Spor Keçiborlu Spor ile karşı karşıya geldi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, zorlu maçta Burdur MAKÜ Spor'u yalnız bırakmadı.
Burdur'un temsilcisi MAKÜ Spor, Bölgesel Amatör Lig'de 9. haftada Yatağan Spor ile kritik bir maça çıkıyor. Detaylar ve heyecan 10 Aralık 2023 Pazar günü saat 14.00’da Gazi Atatürk Stadyumu’nda
Ziraat Türkiye Kupası 2.tur karşılaşmasında Burdur Maküspor, İzmir'de Altınordu'yu 1-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.