Burdur

MAKÜ, ÜNİLİG'e damga vurdu 187 Üniversite Arasında Dördüncü

Bugüne dek birçok milli ve olimpik sporcu yetiştiren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) elde ettiği birçok sportif başarıya bir yenisini daha ekledi.

MAKÜ, ÜNİLİG'e damga vurdu 187 Üniversite Arasında Dördüncü

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) elde ettiği birçok sportif başarıya bir yenisini daha ekledi. Bugüne dek birçok milli ve olimpik sporcu yetiştiren MAKÜ, katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Bu anlamda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında düzenlenen ÜNİLİG müsabakalarında MAKÜ’lü sporcular 9 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya ile toplamda 20 madalya kazandı. Güreş, bilek güreşi, futbol, tenis, sportif dron, halk dansları, basketbol ve voleybol branşlarında kazandığı başarılarla 187 üniversitenin yer aldığı organizasyonu, madalya sıralamasında dördüncü sırada tamamlayan MAKÜ önemli bir kazanım elde etti. 2006 yılında kurulan ve genç bir üniversite olan MAKÜ, köklü ve büyük üniversiteleri bile geride bırakarak spor alanında da adından söz ettiriyor.

MAKÜ’lü sporcuları elde ettikleri bu önemli dereceden ötürü tebrik eden Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Üniversite olarak her alanda yaptığımız projeler meyvelerini vermeye devam ediyor. Spora ve sporcuya verdiğimiz önem sayesinde de spor alanında da başarılarımız artarak devam ediyor. MAKÜ olarak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna en fazla sporcu gönderen ve madalya alan üniversiteyiz. Üniversite sporlarında elde ettiğimiz başarılarla aldığımız madalyalar hem bizler hem de Burdur için büyük bir gurur kaynağı. Genç bir üniversite olarak daha köklü üniversiteleri bile geride bırakarak dördüncü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sporcularımızın her zaman yanında olduğumuzu ifade ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Türkiye Ziraat Kupası Kuraları çekildi  MAKÜ SPOR Ve Kumluca Belediyespor rakipleri belli oldu
Spor

Türkiye Ziraat Kupası Kuraları çekildi MAKÜ SPOR Ve Kumluca Belediyespor rakipleri belli oldu

Türkiye Ziraat Kupasında BAL ligi Burdur Ve Antalya Temsilcileri Kumluca Belediyespor Ve MAKÜ SPOR rakiplerini evlerinde ağırlayacak

Burdur MAKÜ'nün Hayvan Refahı Projesi Avrupa'ya Açıldı
Yerel

Burdur MAKÜ'nün Hayvan Refahı Projesi Avrupa'ya Açıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin yürüttüğü "Büyükbaş ve Küçükbaş Çiftliklerinde Hayvan Refahı Uygulamalarının Yaygınlaştırılması" projesinin 3. eğitim toplantısı İtalya'da gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye, İtalya ve Portekiz'den proje ortakları katıldı.

Afyonkarahisar'da balık sezonu açıldı ; tezgahlarda balık şöleni
Yerel

Afyonkarahisar'da balık sezonu açıldı ; tezgahlarda balık şöleni

Kırmızı ve beyaz ete göre fiyatı makul olan balığa yoğun ilgi

Burdur MAKÜSpor'dan, Ziraat Türkiye Kupası'nda başarılı bir başlangıç
Spor

Burdur MAKÜSpor'dan, Ziraat Türkiye Kupası'nda başarılı bir başlangıç

Burdur MAKÜSpor, Ziraat Türkiye Kupası'nın ön eleme turunda Kilis Belediyespor'u 1-0 mağlup ederek üst tura yükseldi.

MAKÜ Rektörü Dalgar, Kremna Antik Kenti'ni ziyaret etti
Yerel

MAKÜ Rektörü Dalgar, Kremna Antik Kenti'ni ziyaret etti

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile MAKÜ tarafından kazı çalışmaları devam eden Kremna Antik Kenti'ni ziyaret etti.

MAKÜ'de, Gündüzalp emekliye ayrıldı
Yerel

MAKÜ'de, Gündüzalp emekliye ayrıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin kuruluşundan bu yana farklı kademelerde görev yapan Ali Nihat Gündüzalp, 2015 yılından bu yana yürüttüğü Genel Sekreterlik görevinden emekli oldu.