Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Halk Oyunları Ekibi, art arda 4. kez şampiyon oldu.
25-26 Kasım tarihleri arasında Bartın’da 20. Üniversiteler Halk Dansları Halk Müziği Şenliği kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasına katılan MAKÜ Halk Oyunları Ekibi yarışmadan şampiyonluk kupası ile döndü.
Katıldığı her yarışmada başarılı olan ve üst üste kazandığı şampiyonluklarla MAKÜ ailesini gururlandıran MAKÜ Halk Oyunları Ekibini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar “Teke Yöresinin başkenti Burdur’a yakışan bu başarınız ile bizleri mutlu ettiniz, varolun” dedi.
Yarışmada MAKÜ Halk Oyunları Ekibi birinci olurken, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2., Yıldız Teknik Üniversitesi ise 3. oldu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlenen XI. Muhasebe Düşünce Kampı'nda, alanında uzman akademisyenler muhasebe biliminin güncel konularını ve geleceğini tartışıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun sevilen öğretim görevlisi Mehmet Varkal, son yolculuğuna uğurlandı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun sevilen öğretim görevlisi Mehmet Varkal, tedavi gördüğü hastanede vefat etti
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden dev çevre projesi: "aLgaç" adı verilen fotobiyoreaktör, atmosferdeki karbondioksiti tutarak oksijen oranını artırıyor.