Burdur'un Bucak ilçesinde Konak Mahallesinde Kayserili Ali Uğurtay, mahallenin yeni muhtarı seçildi.
Muhtar adaylığı süreci ile yoğun bir çalışma gerçekleştiren yaptığı etkinliklerle vatandaşların beğenisini toplayan Ali Uğurtay, 31 Mart'ta yapılan seçimlerde muhtar oldu.
Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklamada bulunan Konak Mahallesi muhtarı Ali Uğurtay, " Mahallemizin sorunlarını çözmek ve mahalle sakinlerine daha iyi hizmet sunmak için aday olarak çıktığım bu yolda mahalle sakinlerimizin teveccühü ile muhtar olarak seçildim. Mahallemizin daha güzel ve yaşanabilir bir yer olması için elimden geleni yapacağım. Mahalle sakinlerimin bana kolayca ulaşabilmesi için telefonum 7/24 açık olacaktır. Seçim sürecinde olduğu gibi mahalle sakinlerimle iç içe olmaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.
Konak Mahallesi Muhtarı Ali Uğuray'ın azaları;
Galip Kaya, Ali Erdoğan, Şevket Gültekin, Serkan Ergit, Bayram Kaplan, Refik Akbal, M. Ali Yavuz, Hasan Altın
Burdur'un Bucak ilçesi Konak Mahallesi'nde yaşayan Ali Uğurtay, Konak Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu duyurdu.
Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'a müjde! Dereboğazı ve Tek çeşmeleri yeniden açıldı. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, geçici olarak kapatılan çeşmelerden alınan son numunelerin temiz çıkması sonucu çeşmelerin yeniden kullanıma uygun olduğu tespit edildi.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.
Burdur Bucak'ta trafik kazası meydana geldi. Burdur'un Bucak ilçesinde otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın köprüde asılı kalması sonucu itfaiye tarafından kurtarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı.