Geçirdiği rahatsızlık sonrasında hastanede tedavi gören Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör göreve başladı. Sağlık sorunu nedeniyle bir süredir süre gelen tedavi süreci tamamlanan Başkan İlkay Güngör, Kızılkaya Belediye Meclisi Mayıs Olağan Toplantısına başkanlık etti.
Kızılkaya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Mayıs ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar sonucunda su fiyatlarında artış yapıldığı duyuruldu.
Kızılkaya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, " Kıymetli Kızılkayalılar;
Mayıs ayı olağan meclis toplantımız Belediye Başkanımız İlkay GÜNGÖR Başkanlığında yapıldı, alınan kararların hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
Değerli Kızılkayalılar, 2024 yılı için almış olduğumuz gelir tarifemizin içme suyu kısmı ile ilgili bir güncelleme yapıldı.
Almış olduğumuz kararda su m³ birim fiyatında artışlar olmuştur, bu artışlar 15 Mayıs 2024 tarihi itibariyle geçerli olacaktır. Bu karardaki asıl amacımız su tüketiminde daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlamaktır.
Alınan Kararlara Göre;
1- Beldemiz içerisinde şebeke suyu ile sulama yapan vatandaşlarımız 50 m² ye kadar sebze ekimi yapabilecektir. Bunun üstünde dikim yapmak yasak olup yapanlar hakkında gerekli işlem yapılacak ve dikilen fideler söktürülecektir.
2- Dikimi yapılan sebzelerin sulama işinin damlama sistemi ile yapılması zorunludur, vahşi sulama yapılmayacaktır.
3- Alınan kararlara göre yeni tarife tablodaki gibidir. " denildi.
Başkan Kocagöz ve Başkan Güngör, kentlerin gelişimi ve belediyeler arası iş birliği üzerine sohbet etti, ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Başkan İlkay Güngör, MHP MYK Üyesi ve Dr. Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı Doç. Dr. Esma Özdaşlı'yı makamında ziyaret etti.
Başkan İlkay Güngör, Akdeniz Belediyeler Birliği'nde Turizm Komisyon Üyesi seçilerek Kızılkaya'nın turizm potansiyelini artırmayı hedefliyor. Detaylar burada...
Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Ankara'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) üst düzey yetkilileri ile görüştü. Görüşmelerde Kızılkaya'da yapılan hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi verdi.
Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.