Isparta

Isparta'ya 2023 yılında 14 milyar yatırım yapıldı

Isparta’da 2024 yılının birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirildi.

Isparta'ya 2023 yılında 14 milyar yatırım yapıldı

Isparta’da 2024 yılının birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, ilçe ve belde Belediye Başkanları, üniversite temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasında, kamu kurum ve kuruluşlarının 2023 yılında Isparta’da uyguladıkları projeler ile ilgili değerlendirmelerin yanı sıra, sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüleceğini söyleyen Vali Baruş, “Koordinasyon kurulunun değerli üyeleri; kamu kurum ve kuruluşlarımız ile belediyelerimizin il yatırım takip sistemine girdikleri verilere göre 1 Ocak 2023 - 31 Aralık 2023 tarihi itibariyle, 12 aylık dönemde yapılan çalışmaların genel değerlendirmesi şöyledir; 2023 yılında ilimizde kamu kuruluşlarımız ve mahalli idarelerimizce proje bedelleri toplamı 14 milyar 106 milyon 301 bin 840 TL olan 854 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Belediyelerimiz 2023 yılı Aralık ayı sonuna kadar proje bedelleri toplamı 1 milyar 149 milyon 472 bin 240 TL olan 155 adet proje üzerinde çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Belediyelerimiz bu projeler için 2023 yılında toplam 962 milyon 601 bin 450 TL ödenek ayırmış, bu ödeneğin de 664 milyon 626 bin 370 TL’sini harcayarak %69 maddi gerçekleşme sağlamışlardır. Bölge müdürlerimizin, daire amirlerimizin ve belediye başkanlarımızın azami gayretleri sarf ettiklerine inanıyorum. Kamu kuruluşlarımız, bundan sonraki çalışmalarında da yatırımlarımızın istenilen seviyeye ulaşması için tüm imkanların seferber edilerek, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde sorunları çözmeye yönelik projelerin hazırlanmasına, ilimiz ve ilçelerimizin ekonomik ve alt yapı olarak gelişmesine destek vereceklerdir. Yapılan çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarda da tüm yatırımcı kuruluşlarımızın vatandaşımıza daha etkin hizmet verme anlayışı içinde olacağına inanıyorum” dedi.
Ardından kamu kuruluşları 2023 yılında yapmış oldukları çalışmalar ve önümüzdeki dönemlerde yürütülecek çalışmalarla ilgili sunumlar gerçekleştirerek, koordinasyonu gerektiren konular üzerinde fikir alış verişinde bulundu.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tütüncü, "Antalya’mız için gece gündüz bal arısı gibi çalışacağız”
Yerel

Tütüncü, "Antalya’mız için gece gündüz bal arısı gibi çalışacağız”

Muratpaşa Kızılarık Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Antalya’mız için önümüzdeki 5 yıl boyunca, gece gündüz adeta bir bal arısı gibi çalışacak, trafikten toplu ulaşıma, Kızılarık’tan Kırcami’ne kadar imar sorunlarını çözeceğiz.” dedi.

Başkan Böcek, “Yerelden kalkınmada model olduk”
Yerel

Başkan Böcek, “Yerelden kalkınmada model olduk”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yerelden kalkınmada model olduğuna belirterek, “Antalya’da destek verdiğimiz kooperatif sayısını 53’e çıkarttık. Kooperatiflerimizin enerji maliyetlerini yüzde 80’ini karşılıyoruz. Kooperatiflere bu yıl 80 milyon TL bütçe ayırdık” dedi.

Antalya’da VoSahne coşkusu
Yaşam

Antalya’da VoSahne coşkusu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, VoSahne’nin “Müzik Şehrin Kalbinde Konseri”ne katıldı. Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği ve müzik dolu bir gün geçirdiği konserde Başkan Muhittin Böcek “Konserlerin iptal edilmediği günlerde buluşacağız” diye konuştu.

 Başkan Böcek Runtalya’da koştu
Spor

Başkan Böcek Runtalya’da koştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu Runtalya’nın startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden 1600’ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu. Dereceye girenlere ödülleri Vali Şahin ve Başkan Böcek tarafından verildi.

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi
Yaşam

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında bölge üniversite rektörleri ile toplantı gerçekleştirildi.

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı
Yaşam

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı

Konyaaltı Belediyesi Destek Hizmetleri Sivil Savunma Ekipleri tarafından Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu’nda özel öğrencilere Deprem Haftası nedeniyle acil durum eğitimi ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi.