Isparta

Isparta Belediyesi'nden camilere bakım ve yenileme çalışması

Isparta Belediyesi, Yeni Sanayi Sitesi’ndeki Yeni Sanayi Camii ve Çünür Mahallesi’ndeki Hz. Ali Camiine yeni tuvalet yapıldı.

 Isparta Belediyesi'nden camilere bakım ve yenileme çalışması

Isparta Belediyesi, Yeni Sanayi Sitesi’ndeki Yeni Sanayi Camii ve Çünür Mahallesi’ndeki Hz. Ali Camiine yeni tuvalet yapıldı.
Isparta Belediyesi tarafından şehirdeki camilerin çevre düzenleme ve tuvaletlerini yenileme çalışmaları tüm hızıyla deva ediyor. Bugüne kadar farklı mahallelerde birçok caminin çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi, taban döşemeleri yenilendi, tuvaletleri bakımdan geçirilip modern bir hale getirildi. Bu çerçevede Yeni Sanayi Sitesi’ndeki Yeni Sanayi Camii tuvaletleri yenilenirken, Çünür Mahallesi’ndeki Hz. Ali Camiine yeni tuvalet yapıldı.
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, daha önce Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla buluşmasında gelen talep üzerine Yeni Sanayi Camisinin tuvaletlerinin tamamen yenilenmesi talimatını vermişti. Günün şartlarına uygun olmayan kullanışsız tuvaletler yıkılırken, yerine bay, bayan ve engellilerin yararlanabileceği tuvaletler ile müştemilat inşa edildi.
Yeni Sanayi Camii İmam Hatibi Mehmet Gezgin, Yeni Sanayi Camiinin 1973 yılında hizmete açıldığını belirterek, caminin ve müştemilatının o günden bu yana hizmet verdiğini söyledi. 50 yıldır kullanılan tuvaletlerin yıprandığını belirten Gezgin, esnaf buluşması sırasında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den cami tuvaletlerinin yenilenmesi talebinde bulunduklarını ve bu talebin yerine getirildiğini ifade etti. Gezgin, “Tuvaletimiz uzun zaman önce tamamlanmıştı, tertemiz hizmete açtık. Vatandaşlarımızdan ve misafirlerimizden oldukça iyi dönüşler alıyoruz. Temizlik imandandır hadisi şerif düsturunca hareket eden ecdadımız şehirleri imara başlamadan önce temizlik anlayışıyla başlarlar. Şehrimizin birçok noktasında görüldüğü üzere, özellikle belediye başkanımızın şehir merkezinde yaptığı temizlik çalışmaları ve tuvalet inşası ile yenileme çalışmalarından halkımız da biz de çok memnunuz. Temizlik inşasından biz de tüm camiler gibi nasibimizi aldık. İnşallah bahar aylarıyla beraber camimizin peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılacak. Tuvaletlerimiz engelli, bay ve bayan olmak üzere çok modern şekilde yapıldı” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, talep üzerine Çünür Mahallesi’ne inşa edilen Hz. Ali Camiine tuvalet yapılması talimatı vermişti. Hz. Ali Camiinin avlusuna bay, bayan ve engelli tuvaletleri inşa edilirken, tuvaletlerin çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çünür Mahallesi Hayırlar Derneği Başkanı Mustafa Solmaz, Hz. Ali Camiinin yapımına 2017 yılında başladıklarını ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in cami inşaatına malzeme desteği verdiğini söyledi. Caminin tuvalet ihtiyacı için de Başkan Başdeğirmen’den talepte bulunduklarına değinen Solmaz, “Belediye Başkanımız sağ olsun bizi kırmadı, tuvalet talebimizi yerine getirdi” diye konuştu.
Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek de mahallelerinde 1’i inşaat halinde olmak üzere toplam 6 cami bulunduğunu, Isparta Belediyesi’nin camilerin bakım ve temizliğini sürekli yaptığını kaydetti. Derebek, “Hz. Ali Camiinin tuvaleti yoktu. Belediye Başkanımızdan bu konuda talepte bulunduk” ifadelerinde bulundu.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tütüncü, "Antalya’mız için gece gündüz bal arısı gibi çalışacağız”
Yerel

Tütüncü, "Antalya’mız için gece gündüz bal arısı gibi çalışacağız”

Muratpaşa Kızılarık Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Antalya’mız için önümüzdeki 5 yıl boyunca, gece gündüz adeta bir bal arısı gibi çalışacak, trafikten toplu ulaşıma, Kızılarık’tan Kırcami’ne kadar imar sorunlarını çözeceğiz.” dedi.

Başkan Böcek, “Yerelden kalkınmada model olduk”
Yerel

Başkan Böcek, “Yerelden kalkınmada model olduk”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yerelden kalkınmada model olduğuna belirterek, “Antalya’da destek verdiğimiz kooperatif sayısını 53’e çıkarttık. Kooperatiflerimizin enerji maliyetlerini yüzde 80’ini karşılıyoruz. Kooperatiflere bu yıl 80 milyon TL bütçe ayırdık” dedi.

Antalya’da VoSahne coşkusu
Yaşam

Antalya’da VoSahne coşkusu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, VoSahne’nin “Müzik Şehrin Kalbinde Konseri”ne katıldı. Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği ve müzik dolu bir gün geçirdiği konserde Başkan Muhittin Böcek “Konserlerin iptal edilmediği günlerde buluşacağız” diye konuştu.

 Başkan Böcek Runtalya’da koştu
Spor

Başkan Böcek Runtalya’da koştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu Runtalya’nın startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden 1600’ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu. Dereceye girenlere ödülleri Vali Şahin ve Başkan Böcek tarafından verildi.

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi
Yaşam

Akdeniz Üniversitesi’nde Bölge Üniversiteleri Rektörler Toplantısı Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında bölge üniversite rektörleri ile toplantı gerçekleştirildi.

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı
Yaşam

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı

Konyaaltı Belediyesi Destek Hizmetleri Sivil Savunma Ekipleri tarafından Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu’nda özel öğrencilere Deprem Haftası nedeniyle acil durum eğitimi ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi.