Antalya / Manavgat

Gözleri görmüyor diye bırakmadı, onun gözü oldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde motosiklet tamirciliği yapan Tuncer Akan, gözleri görmeyen 9 yaşındaki ‘Çiko’ isimli köpeğinden bir an bile ayrılmazken, adeta onun gözü oldu.

Gözleri görmüyor diye bırakmadı, onun gözü oldu

ANTALYA (İHA) - Antalya’nın Manavgat ilçesinde motosiklet tamirciliği yapan Tuncer Akan, gözleri görmeyen 9 yaşındaki ‘Çiko’ isimli köpeğinden bir an bile ayrılmazken, adeta onun gözü oldu.
Sarılar Mahallesi'nde motosiklet tamirciliği yapan Tuncer Akan, 9 yıl önce aldığı darbe sonucu bir gözü kör olarak bulduğu yeni doğmuş köpeği tedavisini yaptırdıktan sonra iş yerinde bakmaya başladı. İş yerinin ve tamir için gelen vatandaşların maskotu haline gelen Çiko’ya 4 yıl önce iş yerinin önünde bir kamyon çarpınca bu kez diğer gözü de görmez oldu.

"Birbirimize öyle alıştık ki ne ben onsuz ne de o bensiz olabilir"

Çiko’dan vazgeçmesinin mümkün olmadığını belirten motosiklet tamircisi Tuncer Akan, “Onu arkadaki çamlıkta acı içerisinde inlerken bulduğumda daha yeni doğmuştu. Gözüne aldığı darbe nedeniyle gözü kanlar içerisindeydi. Veterinere götürdüm ve tedavisini yaptırdım. Gözünün bir tanesi bu olaydan dolayı görmüyordu. 4 yıl önce iş yerimin önünde bir kamyon Çiko’ya çarptı ve diğer gözünü de bu kaza sonunda kaybetti. Kazanın ardından götürdüğüm veteriner, Çiko’yu uyutmak gerektiğini söyledi. Ben kabul etmedim ve bakmaya devam etti. Birbirimize öyle alıştık ki ne ben onsuz ne de o bensiz olabilir. Söylediğim her şeyi yapıyor. Gündüzleri benim masamın altında oturup uyuyor. Buradan ben söylemediğim sürece çıkmıyor. Yemek zamanı geldiğinde benim seslenmemle birlikte kulübesine geçer ve yemeğini yer. Oradan çıkıp dışarıda oynarız” dedi.

Markete birlikte gidiyorlar

Çiko, sahibinin sözünden bir an bile çıkmayarak söylediği her şeyi anında yaparken, Tuncer Akan köpeğiyle birlikte gittiği markette köpeğini kek ile ödüllendiriyor. Köpeğini bebe şampuanı ile yıkayan Tuncer Akan, gözleri görmemesine rağmen eczaneden aldığı göz damlasıyla köpeğinin gözlerini sık sık temizlemeyi ihmal etmiyor.
Tuncer Akan, markete Çiko ile birlikte gittiklerini belirterek, “Markete gidiyoruz dediğimde hemen ayağa kalkıp hazır bekliyor. Tehlike sezdiğimde dur diyorum beni bekliyor. Ben markete girdiğimde çıkıncaya kadar olduğu yerde duruyor. Sonra yolun kenarına kadar gidip çimlerden ya da kaldırımdan iş yerine dönüyor. Kesinlikle yola inmiyor. Biz birlikte mutluyuz” dedi.

İHA

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Genç Çiftçi, Köpeğini Savunarak Dev Domuzu 7 Yılın Sonunda Vurdu
Yerel

Genç Çiftçi, Köpeğini Savunarak Dev Domuzu 7 Yılın Sonunda Vurdu

Antalya’nın Elmalı ilçesinde bir genç, bahçesine ve köpeğine zarar veren yaklaşık 400 kilo ağırlığındaki domuzu 7 yıl sonunda vurarak öldürdü

Antalya 'da yaralı halde bulunan sokak köpeğinin röntgen görüntüsü şoke etti
Yaşam

Antalya 'da yaralı halde bulunan sokak köpeğinin röntgen görüntüsü şoke etti

Antalya’nın Aksu ilçesinde silahla vurulan sokak köpeğinin çekilen röntgen görüntüsü adeta şoke etti. Devamı haberimizde...

Antalya'da  Dershaneye giderken köpeklerin saldırdığı 12 yaşındaki çocuğu esnaflar kurtardı
Yaşam

Antalya'da Dershaneye giderken köpeklerin saldırdığı 12 yaşındaki çocuğu esnaflar kurtardı

Antalya’da dershaneye giden 12 yaşındaki çocuğa mahalledeki başıboş köpekler saldırdı. Devamı haberimizde

Eşini ve köpeğini kurtarmak isterken hastanelik oldu
Yerel

Eşini ve köpeğini kurtarmak isterken hastanelik oldu

Antalya'da doberman cinsi köpeğin saldırısı sonucu bir vatandaş yaralandı. Köpeğin sürekli korku saçtığı ve uyarılara aldırış etmediği belirtildi.

Hoşt diye kovaladığı köpek balığı oltasına takıldı
Yerel

Hoşt diye kovaladığı köpek balığı oltasına takıldı

Antalya’da balık avı için denize açıldığı sırada uzun süren yakın markajına uğradığı köpek balığını ‘hoşt’ diye kovalayan amatör balıkçı Savaş Güzel’in bu sefer çıktığı avda oltasına köpek balığı takıldı.

İftara giderken sokak köpeğinin hayatını kurtardı
Yerel

İftara giderken sokak köpeğinin hayatını kurtardı

İftar vakti ırmak kenarında mahsur kalan köpeği gören vatandaş 2 saatlik çalışma sonrasında kurtardı