CW Enerji, Denizli’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladı. Santral ile firma yılda yaklaşık 3.265.355 kilogram karbon salınımının önüne geçecek. Aynı zamanda yılda yaklaşık 493 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak.
CW Enerji'nin, Denizli’deki bir fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamlamasıyla firma yılda yaklaşık 3.265.355 kilogram karbon salınımının önüne geçecek. Proje hakkında konuşan CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, fabrikaların çatılarını yüksek kalite standartlarında ürettikleri güneş enerji panelleri ile donatmaya devam ettiklerini söyledi. Denizli’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısını da güneş enerji santrali (GES) ile donattıklarını ifade eden Yılmaz, “Fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Santral ile firma yılda yaklaşık 3.265.355 kg karbon salınımının önüne geçecek. Aynı zamanda yılda yaklaşık 493 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak” dedi.
Bir fabrikayı daha güneş enerjisi santrali ile buluşturarak çevre dostu ve ekonomik enerji üretimine katkı sağladıklarını dile getiren Yılmaz, fabrikanın da GES ile enerji maliyetlerini düşüreceğini ve aynı zamanda karbon ayak izini azaltma hedeflerine bir adım daha atmış olacağını kaydetti.
Yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş enerjisinin popülaritesi her geçen gün artan modellerden biri olduğunu dile getiren Yılmaz, “Güneş enerjisi, temiz enerjiye geçiş yapmak isteyen firmalar için önemli bir adım. Müşterilerimize sürdürülebilir enerji çözümleri sunarak, çevresel etkileri azaltmalarına ve aynı zamanda enerji maliyetlerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Daha fazla firmanın çatısına güneş enerji santrali kurarak yeşil enerjiye destek olmaya devam edeceğiz. Temiz çevre ve temiz enerjinin oldukça önemli olduğu günümüz dünyasında firmaları yeşil enerji ile buluşturduğumuz ve bu sayede CW Enerji olarak sürdürülebilir geleceğe katkı sağladığımız için oldukça mutluyuz” diye konuştu.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.