Fırtına tehlikesine dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son hava durumu raporunu yayınladı. 15 ilde sağanak yağış ve fırtına bekleniyor. Marmara ve Ege'de kuvvetli rüzgarlar esecek. Hava sıcaklıkları ise iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak.

Fırtına tehlikesine dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), son hava tahmin raporunu yayınladı ve 15 ilde sağanak yağışların etkili olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı belirtilirken, Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kırklareli, İstanbul’un Karadeniz kıyıları, Bilecik, Denizli, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Ankara’nın güney ve batı kesimleri, Sinop, Samsun, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ile Van’ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ve Fırtına Uyarısı

MGM, rüzgarın Marmara ve Ege’nin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) eseceği konusunda uyardı. Rüzgarın etkisiyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Hava Sıcaklığı

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara Bölgesi

Marmara bölgesinde hava durumu az bulutlu ve açık olacak. Bilecik, Kırklareli ve İstanbul’un Karadeniz kıyılarında ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgar kuzeyli yönlerden kuvvetli esecek.

Ege Bölgesi

Ege bölgesinde hava durumu genel olarak az bulutlu ve açık, iç kesimlerde ise parçalı ve çok bulutlu olacak. Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi

Akdeniz bölgesinde hava durumu az bulutlu ve açık, Göller Yöresi ve iç kesimlerinde ise parçalı ve çok bulutlu olacak. Öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu bölgesinde hava durumu az bulutlu, batısında parçalı ve çok bulutlu olacak. Eskişehir, Konya’nın batı kesimleri ve Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz bölgesinde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. İç kesimlerde ise yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Öğle saatlerinden sonra Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu bölgesinde az bulutlu ve açık hava hakim olacak. Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ile Van’ın doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu bölgesinde hava durumu az bulutlu ve açık olacak.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji, yarın (Cumartesi) Marmara'nın güneyi ile Ege'nin batısında rüzgarın kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70, kısa süreli 80 km/saat) şeklinde eseceğini belirtti. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bu uyarıları, vatandaşların sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiğini göstermektedir.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Yeni yılda Antalya'da sağanak yağış! İşte Antalya'nın 5 günlük hava durumu
Yaşam

Yeni yılda Antalya'da sağanak yağış! İşte Antalya'nın 5 günlük hava durumu

Antalya ve ilçelerinde bu hafta hava durumu nasıl olacak? Antalya'da yeni yılda yağış var mı? Antalya'da yeni yılın ilk günleri hava nasıl olacak? Antalya'da yeni yılın ilk haftasında genel olarak yağışlı hava hakim olacak. Detaylar haberimizde...

Bu Saatlere Dikkat! Kuvvetli Fırtına Geliyor
Yerel

Bu Saatlere Dikkat! Kuvvetli Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Burdur ve çevrelerinde yarın fırtına yaşanabileceği uyarısında bulunuldu. Detaylar haberimizde...

Burdur ve Bucak'ta Çöl Tozları Görülmeye Başladı: Hava Kalitesi Düşüyor
Yerel

Burdur ve Bucak'ta Çöl Tozları Görülmeye Başladı: Hava Kalitesi Düşüyor

Burdur merkez ve Bucak ilçesinde Afrika’dan gelen çöl tozları etkili oldu. Bugün itibariyle Afrika’dan gelen çöl tozları Akdeniz Bölgesi’nde etkisini göstermeye sabah saatlerinden itibaren başladı

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor
Yerel

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor

Burdur'un Tefenni ilçesinde geçen hafta Pazar günü yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı binalarda hasara neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Şiddetli Fırtına da Bir evin çatısı yola uçtu, yağmur karşısında esnaf zor anlar yaşadı
Yerel

Şiddetli Fırtına da Bir evin çatısı yola uçtu, yağmur karşısında esnaf zor anlar yaşadı

Meteorolojinin kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 'sarı' kodlu uyarıda bulunduğu turizm şehri Antalya’da, fırtına ve sağanak yağmur hayatı durma noktasın getirdi.

Burdur dikkat! Hafta sonu kuvvetli geliyor! Bu saatler için flaş uyarı
Yerel

Burdur dikkat! Hafta sonu kuvvetli geliyor! Bu saatler için flaş uyarı

Meteoroloji tarafından Burdur ve çevresinde yarın için kuvvetli ve kısa süreli fırtına beklendiğine dair uyarıda bulunuldu. Detaylar haberimizde...