Eğirdir’de Kadına ve Çocuğa Şiddete Şiirli Farkındalık.
Isparta’nın Eğirdir ilçesinde kadına ve çocuğa yönelik duygusal ve fiziksel şiddeti önleme amacı ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde şiir dinletisi düzenlenerek farkındalık oluşturuldu.
Eğirdir Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Eğirdir Belediyesi ve Eğirdir İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Savran , Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Çelebioğlu ve davetliler katıldı.
Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi koordinesinde hazırlanan dinletide kadın, çocuk ve vatan sevgisi gibi temalar işlendi. Toplumda kadına verilen değer ile toplumun güçlendirilmesi anlatıldı. Dinletide şiirlerle çocukluktan yetişkinliğe yaşanan duygusal ve fiziksel şiddete dikkat çekildi.
Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli, program sonunda kadın güçlendirme projelerinin sonuçlarını açıklayarak aktif çalışma hayatına gecen dezavantajlı bireyler hakkında bilgi verdi.
Kutü'l-Amare Zaferinin 108. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı bugün saat 10.30'da Eğirdir Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.
Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer Halk Ekmek Satış yerlerini açıkladı.
Eğirdir merkez Sirkeci dükkanlarının yapımı sırasında bozulan yollar asfaltlanıyor.
Türkiye’nin elma bahçesi olarak bilinen ve her 4 elmadan 1 tanesinin yetiştirildiği Isparta’nı Eğirdir İlçesinde ‘Yerel Elma’ temalı yemek yarışması tertiplendi.
Eğirdir’den 12 kurum takımımızın katıldığı ve 8 gün süren mücadeleler sonunda kupa töreni gerçekleşti. Kupa törenine Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve çok sayıda spor sever katıldı.
Eğirdir Belediyesi, kaldırım zemin ve sanat yapılarına zarar veren şehir içinde cadde ve sokaklara daimi kamyon parkı yapılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar, cezai işlemle karşılaşacak.