Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde eğlenceli etkinlik
Özel bireyler ağaç dikti, can suyunu verdi
Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında özel bireylere anlamlı bir etkinlik düzenlendi.
Birleşmiş Milletler tarafından otizm konusunda farkındalık yaratmak ve bu alandaki sorunlara dikkat çekmek amacıyla belirlenen 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel bireyler için çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde fidan diken öğrenciler gün boyunca farklı etkinliklerle muhteşem bir gün geçirdi. Özel bireyler, fidanlara can suyu verdi. Fidan dikiminden sonra bireyler, bocce oyunu ile hem eğlendi hem de sosyal becerilerini geliştirdi.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Burdur’da etkinlik düzenlendi.
Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda etkinlikler düzenlendi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.