Domatesler Antalya Pazarlarında! Alıcı memnun mu?

Korkuteli'de yayla şartlarında üretilen domatesler Antalya pazarlarında yerini alıyor. Üreticiler fiyatlardan memnun. Peki Korkuteli domatesi kaç para? #Korkuteli #Domates #Fiyat #Antalya #Yayla #Üretim #Tarım #Hasat

Domatesler Antalya Pazarlarında! Alıcı memnun mu?

Korkuteli ilçe merkezi ve yayla mahallelerde seralarda yayla şartlarında örtü altı üretim yapılan domates hasadı hızla devam ediyor. Bu yıl hasadı yapılan Domates, üreticiler tarafından Yurt içi pazarında yerini alıyor. Üretici Hasan Oymak (TÜLÜ) şuna fiyatlar iyi üreticiler olarak fiyatlardan memnunuz dedi.

Korkuteli domatesinin yayla şartlarında yetiştiğine değinen Üretici Hasan Oymak (TÜLÜ), “Domates yaz sebzesidir. Gecelerin soğuk, gündüzlerin sıcak olması ürüne ayrı bir tat katıyor. Domatesimizi tamamen arılı bir şekilde yetiştiriyoruz. İlaç ve gübrelerimizi ziraat mühendisleri kontrolünde kullanıyoruz. Kullandığımız ilaçların gününü bekledikten sonra hasadımızı yapıyoruz. Ürünü verdiğimiz yerlerden de pozitif anlamda karşılık görüyoruz. Hasat yaptığımız domateslerimiz Yurt içi pazarda yerini alıyor. Biz Antalya haline gönderiyoruz dedi.

Seralarda hummalı çalışma
Yaklaşık 3 ay önce fidelerini toprakla buluşturan çiftçiler, seralardan ilk ürünlerini almaya başladı. Yaklaşık 10 gün önce başlayan domates hasadında ürünler tek tek toplanarak, özenle kasalara yerleştiriliyor. Seralarda kamyonete yüklenen domates kasaları manavlara ve İç pazarda Antalya haline gönderiliyor.

“Fiyatlar geçen yıla göre daha iyi”
Domates üreticisi Üretici Hasan Oymak (TÜLÜ) , hasadın başlangıcında fiyatlardan çok memnun kalmıştık. İlk hasadımızda 40 TL ile pazar buldu. Şuna piyasa 35-50 TL arasında satılıyor. Şu andaki fiyatlar bizi memnun ediyor. Toplanan ürünlerimizi ilçede manavlara ve Antalya Hal’ine gönderiyoruz.

Alaaddin Mahallesinde ürettiğimiz domates şuan dalından toplanıyor. Şuna bu fiyatların çok iyi olması ve üretimin artması nedeniyle domates altın çağını yaşamaya başladı. Korkuteli hastalık oranlarının çok düşük olduğu bir bölge. Yayla havasının olması nedeniyle domateslerdeki kalite oranı çok yüksek. Bundan dolayı da bütün alıcılar tarafından tercih edilmekte. Çünkü hakikaten çok kaliteli mallarımız var. Buradaki üretimin tamamı, 'İyi tarım uygulaması' çerçevesinde yapılıyor. İlaç kalıntısının olmadığı, arılar kullanılarak sağlıklı bir üretim gerçekleştiriliyor. Tabii ki diğer yerlere baktığımız zaman kalite daha yüksek burada.

Yoğun taleplerden dolayı Domatesi Antalya pazarına gönderiyoruz” dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kocaaliler Belediyesi logosunda değişikliğe gitti
Yaşam

Kocaaliler Belediyesi logosunda değişikliğe gitti

Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.

Yağmurlar Kuzu göbeğine iyi geldi! 350 liradan satılacak
Yerel

Yağmurlar Kuzu göbeğine iyi geldi! 350 liradan satılacak

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.

Başkan İlkay Güngör Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti
Yaşam

Başkan İlkay Güngör Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti

Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.

Faton Peci ve Vali Öksüz bir araya geldi
Yerel

Faton Peci ve Vali Öksüz bir araya geldi

Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.

Elmalı Belediyesi'ne seslenen halk kaldırım sorununun kalkmasını istedi
Yerel

Elmalı Belediyesi'ne seslenen halk kaldırım sorununun kalkmasını istedi

Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve yerel halk, bozuk kaldırımlar nedeniyle tepkilerini dile getirdi. Detaylar haberimizde...

Japon uzman Türkiye'yi uyardı! O iller tehlikede
Yerel

Japon uzman Türkiye'yi uyardı! O iller tehlikede

Yoshinori Moriwaki, Doğu Anadolu'dan Akdeniz'e uzanan fay hattında 7.5 büyüklüğünde deprem ve Mersin, Adana, Hatay'da tsunami riski olduğunu belirtti. Detaylar haberimizde...